FK Kratonohy FK Pardubice B 1 : 1 (0 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2017/2018 | 18. kolo | 24.03.2018 | hřiště Kratonohy

B tým na jaře stále neporažen

Ve třetím jarním kole zajížděla pardubická rezerva do Kratonoh, kde se poprvé představila na přírodní trávě, která však svou nekvalitou výrazně ovlivnila možnost kombinační hry a tak to byl hlavně boj a nakopávaná. Domácí měli mnoho příležitostí, ale využili jedinou, když čtvrt hodiny před koncem vyrovnali. Následné penalty patřily Pardubicím.

18. kolo

FK Kratonohy - FK Pardubice B 1:1 (0:0) na pen. 2:4

První velkou šanci měli domácí ve 12. minutě, kdy David Novák pálil z první po centru těsně vedle. Za dvě minuty se do šance dostal pardubický Daniel Novák, ale střelu poslal křížem po zemi taky vedle. V 18. minutě byl na konci akce Štěpán, ale Šmíd ho vychytal. Za pět minut Šmíd zlikvidoval další velkou šanci i dorážku Jimmyho z bezprostřední blízkosti branky. Do přestávky se už žádná šance nezrodila.
Boj pokračoval i po pauze a v 64. minutě pardubičtí domácí zaskočili, když podnikli rychlou akci Danielem Novákem na levé straně a jeho centr přetavil gólovou střelou na zadní tyči Kovář - 0:1! Hned za minutu měli domácí velkou šanci na vyrovnání, ale Šmíd výborným zákrokem podržel hosty a gólovou dorážku vykopl na brankové čáře Řehák. V 74. minutě Šmíd vytáhl na roh gólovou střelu Čady z přímého kopu. Po jeho rozehrání se ale hlavou prosadil Kábrt a vyrovnal na 1:1. V 82. minutě měl po centru gól na kopačce domácí Kraják, ale naštěstí pro hosty mířil těsně vedle branky. Za další dvě minuty byl ve vápně podražen Mužík, ale píšťalka sudího se neozvala... Ve zbytku zápasu již hosté remízu uhájili a tak o vítězi rozhodovaly penalty.
Jejich průběh byl následující: Mužík - 0:1; David Novák - 1:1; Kovář - 1:2; Kraják - 2:2; Spěvák - 2:3; Haupt - neproměnil, Šmíd chytil; Látal - 2:4; Čada - neproměnil, Šmíd chytil. Bonusový bod si tak připsala pardubická rezerva. Nejlepší na place gólman Nicolas Šmíd.

Fakta - branky: 74. Kábrt - 64. Kovář. ŽK: 2:1 (Novák, Čada - Šmíd). Rozhodčí: Radina z Kolína (Hádek, Machýček). Delegát: Hamouz z Rakovníka. Diváků: 100.

Sestavy - KRATONOHY: Mačí - Štěpán (80. Haupt), Kabeláč, Kouřil, Kábrt - Kraják, David Novák, Čada, Kuťák (69. Krejčík) - Štoček, Jimmy (89. M. Klátil).
FK PCE B: Šmíd - Látal, Spěvák, Řehák, Zelenka - Kovář, Kudrna, Jarosz, Daniel Novák (89. Jirka) - Kašiar (75. Bydžovský), Mužík.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 25.03.2018 | Zdroj fotky: redakce FK )