SK Holice FK Pardubice 0 : 5 (0 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

Ondrášovka Cup 2010/2011 | 1. kolo | 24.07.2010 | stadion Holice

V Holicích jsme vykročili k zápasu proti Slavii

ováček třetí ligy FK Pardubice v pohárovém duelu v Holicích nezaváhal a již se těší na Slavii Praha.

Ondrášovka cup - 1. kolo

SK Holice - FK Pardubice 0:5 (0:1)

V 10. minutě se zrodila asi největší šance domácích, kdy po Udržalově příhře byl sám před Shejbalem mladý J. Jedlička, jehož si Holičtí pro pohár podrželi před potvrzením dalšího hostování v Živanicích. V šanci však neuspěl. Domácí celek poté pozorně bránil a hosté marně dobývali branku, kterou hájil Branda. Ve 26. min. střelecký pokus Petruse vyhlavičkoval na brankové čáře T. Kopřiva.

Ve 34. minutě Branda vyrazil i Jeřábkovu navštívenku, ale o chvíli později již zahřmělo. Přesný cetr Rešetára zakončil Petrus a hosté vedli 1:0. Ve 44. minutě se do další šance ze strany dostal Přibyl, ale střílel mimo branku. V poslední minutě první půle šel ještě Brychta sám na Brandu, ale ten jeho pokus vyrazil,“ popisuje první půli Ouředník.

V poločase oba celky provedly korektury v sestavách. Víc prospěly hostím. „Krátce po rozehrání našel Kudrna čerstvého Sklenáře, a ten technickou střelou obstřelil Brandu - 0:2. V 51. min. byl po kombinační akci v koncovce Jeřábek, ale trefil dvakrát za sebou jen břevno. V 58. minutě ostrý zákrok již žlutého Pištory mu ještě prošel, ale jen díky benevolenci hlavního sudího… Z následně rozehraného trestného kopu Kudrnou, vyslal přízemní střelu na holickou branku Prorok a ta s lehkou tečí domácího zadáka znamenala opět změnu stavu – 0:3. V 65. minutě to byl opět Pištora, který na půlce „sestřelil“ Sklenáře a tentokrát se již červené kartě nevyhnul. V 68. minutě se zrodila druhá a již poslední šance Holic. Do otevřené obrany pronikl J. Jedlička, ale jeho střelecký pokus se jen otřel o břevno pardubické branky.

Přesilovku naši hráči využili vzápětí. Po přesném centru Rešetára se hlavou prosadil Prorok a střelou od tyče zvýšil skóre – 0:4. V 78. minutě gólman Branda, který na jaře ještě působil Pod Vinicí, zlikvidoval sólo Petruse, pět minut před koncem pak umístěnou střelu Rešetára. V 89. minutě však již nestačil na koncovku Jarosze, který zblízka využil další ideální příhrávku od Rešetára – 0:5,“ uzavírá Ouředník.

Branky: 38. Petrus, 46. Sklenář, 59. a 70. Prorok, 89. Jarosz. ČK: 1:0 (65. Pištora). ŽK: 3:0. Rozhodčí: Blaschke (Rudoltice). Diváci: 250.
Holice: Branda – Cincibuch, Kopřiva, Pištora, T. Krpata (46. J. Krpata) – Udržal (77. T. Jedlička), Machatý (59. Betlach), D. Velinský, Valenta – J. Jedlička, Ručka.
FK PCE: Shejbal – Hudec (46. Fidra), Tischler, Prorok, Přibyl – Jarosz, Kudrna (61. Voženílek), Jeřábek, Rešetár – Brychta (46. Sklenář), Petrus.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 25.07.2010 | Zdroj fotky: Denik.cz )