FK Pardubice U-14

SK Slavia Praha FK Pardubice U-14 3 : 2 (0 : 1) FK Pardubice U-14 FK Pardubice U-14

Česká liga žáků U-14 2014/2015 | 15. kolo | 16.11.2014 | Praha - Eden

Těsná prohra na Slavii U14

SK Slavia Praha - FK Pardubice 3:2

SK Slavia Praha - FK Pardubice 3:2 (0:1)

branky: Lébiš 2

Sestava:

Bačkovský

Malinský (Říha), Dastych, Řehák, Bartoš

Gočaltovský, Oliva, Sychra (Málek), Kosek

Formáček (Musil), Lébiš (Polívka)

Pardubičtí mladíci sehráli jeden z nejkvalitnějších zápasu v průběhu letošní sezóny proti jednomu z favoritů celé soutěže. Již od začátku se hrál fotbal v obrovském tempu. V 5. minutě se naši hráči dostali do vedení, když Formáček vyhrál souboj s domácím golmanem a pro Lébiše už nebyl problém otevřít skóré zápasu. Bohužel při této akci se neštastně Formáček zranil. O chvíli později se v jasné golové šanci zjevil Musil, ale jeho štřela těsně minula slavistickou branku. Hráči Slavie se nechtěli spokojit s nepříznivým stavem a zvýšili aktivitu. Výsledkem bylo několik nebezpečných závarů, které naši hráči i za cenu sebeobětování přežili. Domací hráči se prezentovali výbornou individuální technikou s míčem, ale několik krásných indiviuálních akcí nedotáhli do finální fáze i díky bezchybné práci obrany. Poločas se dohrával ve zběsilém tempu a akce se sřídali na obou stranách. Krásnou individuální akcí se na konci poločasu prezentoval Kosek, ale bohužel bez gólového efektu.

Druhý poločas začala Slávie velkým náporem a ve 40. minutě po zaváhání domácí defenzivy se dočkali vyrovnání. Po gólu Slavističtí hráči ještě zvýšili obrátky a výsledkem bylo několik standartních situací, z kterých se jednou prosadili. Pak krásnou akci předvedl Lébiš, který svým druhým gólem srovnal skóré na 2:2. Pět minut před koncem měl obrovskou šanci pardubický Polívka, který běžel sám na golmana, ale domácí golman fantastickým zákrokem našeho útočníka vychytal. Hned z protiutoku zahrozila Slavia jejíž akce skončila faulem na domácího hráče a z následné standartky se domácí radovali z vítězného gólu.

Naši borci se ovšem nemají za co stydět a mohou z utkání odejít s hlavou nahoře. Když se prali až do posledních minut o vítězství na hříšti jednoho z nejkvalitnějších soupeřů v soutěži. Kaňkou na zápase bylo zranění našeho hráče Formáčka.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 16.11.2014 | Zdroj fotky: Radek Klier )