FK Pardubice U-17

Dynamo České Budějovice FK Pardubice U-17 1 : 2 (1 : 1) FK Pardubice U-17 FK Pardubice U-17

Česká liga dorostu U-17 2014/2015 | 3. kolo | 24.08.2014 | SCM Složiště Mladé

Výhra U17 na jihu Čech

Ve druhém zápase v České lize dorostu U17 zajížděli pardubičtí mladíci do Českých Budějovic, kde zvítězili 1:2.

3. kolo

SK Dynamo České BUdějovice - FK Pardubice U17  1:2 (1:1)

V Budějovicích se hrálo na podmáčeném terénu, který některým hráčům dělal velké problémy. Do první velké šance se v 8.minutě dostali domácí, když útočník Pfeifer postupoval sám na branku Pardubic, ale při obstřelení Bartaloše těsně minul. Po několika rozích a uklouznutí Březiny šlo v 19. minutě Dynamo do vedení 1:0. I nadále byli domácí lepším týmem. Ve 26. minutě však Nikodém nastřelil domácímu hráči ruku a Mužík bezpečně proměnil nařízený pokutový kop 1:1. Ve 34.minutě po faulu Jirky měli výhodu P.K. i domácí, ale míč zastavilo břevno!

I druhý poločas mělo více šancí Dynamo a při hostech stálo několikrát štěstí, když domácí nedokázali trefit branku. To jak se zakončuje ukázal v 63. minutě střelec Mužík, kdy si převzal míč od Müllera a křížnou střelou nedal brankáři Budějovic šanci 1:2 pro Pardubice. Domácí pokračovali v tlaku, ale gólově vyšli na prázdno a tak se po závěrečném hvizdu mohli radovat hostující hráči z vydřeného vítězství. Pochvala od trenérů za bojovnost pro celý tým. Herně to ale tentokrát nebylo dle jejich představ.

Fakta - branky hostů: Mužík 2 (1x z pen.)

Sestava FK PCE U17: Bartaloš - Novák (24. Kmetík, 75. Barbarič), Vávra, Lněnička, Březina (58. Švec) - Jirka, Nikodém (75. Nguyen), Müller, Spěvák (48. Zelinka) - Mužík, Jirásek.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 25.08.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )