FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 3 (0 : 0) FK Pardubice B Sparta Kutná Hora

Divize C 2014/2015 | 13. kolo | 02.11.2014 | Stadion Pod Vinicí II., Pardubice

Série proher divizní rezervy trvá

O dušičkové neděli přivítala pardubická rezerva soupeře z Kutné Hory. Domácí se sedmi hráči z A týmu měli jasný cíl a to zisk bodů, které by v tabulce divizní skupiny C potřebovali jako sůl. Ačkoliv měli zápas dobře rozehraný, nakonec museli přijmout již osmou porážku v řadě... Jediným pozitivem byl návrat stopera Filipa Kopřivy do zápasu po více než třech měsících.

13. kolo

FK Pardubice B - Sparta Kutná Hora  1:3 (0:0)

První poločas byl z obou stran hodně opatrný s minimem šancí na obou stranách. Jedinou vážnější situací byl únik Fouska v 16. minutě, který se ze strany dostal až před Stehna, ale mířil do boční sítě. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.
Do druhé půle domácí vstoupili lépe a výsledkem toho byla 53. minuta, kdy se do koncovky dostal opět Fousek, jeho střelu ještě Stehno vyrazil, ale dorážka Klátila již byla gólová - 1:0. Jenže v 69. minutě po špatné rozehrávce ve středu hřiště se do šance dostal Křelina a vyrovnal na 1:1. Ještě větší šok přišel pro domácí v 73. minutě, kdy unikl po pravé straně Vácha a jeho centr proměnil v nechytatelnou gólovou hlavičku Antoš - 1:2. V 80. minutě po akci dvou střídajících hráčů měl po centru Kopeckého na hlavě vyrovnání Mandutz, ale mířil křížem těsně vedle. Za čtyři minuty přišel další rychlý brejk hostí, na jehož konci byl opět Antoš, který na dvakrát překonal Ptáčka a uzavřel na konečných - 1:3.

Fakta - branky: 56. Klátil - 69. Křelina, 73. a 84. Antoš. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Vojtěch z Hradce Králové (Vít, Lavrenčíková). Delegát: Eibl z Českých Budějovic. Diváků: 80.

Sestavy - FK PCE B: Ptáček - Křivka, Pešek, Kopřiva, Konvalina - Fusek (65. Mandutz), Prokopec, Petráň, Fousek - Klátil, Rydval (76. Kopecký).
K. HORA: Stehno - Skokan, Franc, Schwarz, Čapek - Vácha, Nekvinda (80. Hačka), Frejlach, Veselý - Antoš, Křelina.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Utkání se mi nehodnotí snadno. Představil se u nás velice kvalitní soupeř, to je třeba zmínit. Ale zápas jsme si prohráli sami. Přestože jsme se ujali vedení a místo toho, abychom se uklidnili a hráli to, co jsme si v kabině řekli, úplně jsme od toho upustili. Začali jsme hrát složitě a z toho pramenili hrubé individuální chyby při kombinaci v přechodové fázi, kdy jsme lehkomyslně tyto situace nezvládli a zkušený soupeř nás ztrestal rychlými brejky, z kterých vstřelil tři branky. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 02.11.2014 | Zdroj fotky: redakce )