FK Turnov FK Pardubice B 3 : 1 (3 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2014/2015 | 10. kolo | 12.10.2014 |

V Turnově další porážka rezervy

V nedělním odpoledni zajížděla pardubická rezerva do Turnova, který měl před zápasem o dva body méně a navíc v týdnu vyměnila trenéra. Bohužel již od úvodu zápasu bylo patrné, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Kromě tří inkasovaných branek, museli hosté čelit i dvěma pokutovým kopům, které ale Čihař výborně zlikvidoval. Nic to však nemohlo změnit na páté porážce v řadě.

10. kolo

FK Pěnčín-Turnov - FK Pardubice B  3:1 (3:0)

Již v šesté minutě zahrávali domácí třetí standardní situaci Papouškem, na jeho centr naskočil Petřík a hlavou otevřel skóre - 1:0. V 15. minutě další trestný kop z levé strany poslal Papoušek přímo do branky - 2:0. Ve 20. minutě mohl po přihrávce Klátila snížit Nečas, ale zblízka trefil pouze gólmana Zoula. Ve 27. minutě domácí měli výhodu dalšího trestného kopu, který před branku poslal Papoušek a odražený míč se dostal k Petříkovi, který ho zblízka poslal pod břevno - 3:0. Ve 41. minutě rozhodčí Matějček daroval domácím penaltu po útočném faulu Bárty na Křivku... Gólman Čihař ale střelu Papouška vyrazil! V poslední minutě první půle navíc mohl snížit Pražák, ale ve velké šanci poslal míč těsně vedle.
Do druhé půle šli hosté s cílem zápas ještě zdramatizovat, což se jim podařilo v 66. minutě, kdy po Pražákově ztečovaném centru z levé strany, uklidil míč na přední tyči volný Rydval - 3:1. I nadále hosté ohrožovali branku Turnova, ten ale hrozil z rychlých brejků. Jeden takový podnikl v 72. minutě, kdy byl Bárta sám před brankou, ale Čihař vynikajícím zákrokem na dvakrát šanci z bezprostřední blízkosti zlikvidoval. V 89. minutě ještě sudí nadělil domácím další penaltu, ale Čihař výborně vyrazil i ránu Petříka. Přesto to již nic nemohlo změnit na výhře domácích. K výkonu trojice rozhodčích se ale nemá cenu více rozepisovat. Za týden čeká rezervu vedoucí tým tabulky z Dobrovice.

Fakta - branky: 6. a 27. Petřík, 15. Papoušek - 66. Rydval. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Matějček z Mělníka (Machýček, Šťastný). Delegát: Jirouš z Liberce. Diváků: 190.

Sestavy - TURNOV: Zoul - Hurt, Egert, Novotný, Beníšek - Finklár (88. Tvrdý), Soungole, Petřík, Bernát (71. Havel) - Papoušek, Bárta (83. Šulc).
FK PCE B: Čihař - Prokopec, Baldrych, Křivka, Fidler (36. Špidlen) - Mandutz (46. Rydval), Jiroutek, Pražák (85. Konvalina), Portyš (36. Kim) - Nečas, Klátil (74. Pešek).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " V dalším venkovním utkání se opakoval stále stejný scénář, my hrajeme fotbal a soupeři stačí k výhře bránit a kvalitně zahrávat standardní situace. Když se k tomu přidá naše nemohoucnost v proměňování brankových příležitostí, tak nemůžeme pomýšlet na bodový zisk a to nás bohužel sráží do suterénu divizni tabulky. Nechci však ani domýšlet, jak by utkání vypadalo, kdybychom vstřelili na začátku nějaké branky, neboť domácím byli mimo jiné darovány dva pokutové kopy, které však náš brankář Čihař chytil. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 12.10.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )