FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 4 (1 : 2) FK Pardubice B TJ Sokol Jablonec n. J.

Divize C 2014/2015 | 9. kolo | 04.10.2014 | Stadion Pod Vinicí II., Pardubice

Nepovedený zápas rezervy s Jabloncem

V sobotním dopoledni přivítala domácí rezerva po třech prohrách v řadě Jablonec nad Jizerou, který je farmou prvoligového Jablonce nad Nisou a chtěla již získat tolik potřebné body. Bohužel opak však byl pravdou a tři body si odvezli hosté po výhře 1:4.

9. kolo

FK Pardubice B - TJ Sokol Jablonec nad Jizerou 1:4 (1:2)

Domácí celek do zápasu vstoupil aktivně, ale první šanci měli hosté v šesté minutě, kdy byl po odraženém míči Krejčík sám před brankou, ale trefil zblízka přesně do Čihaře. Poté se bojovalo převážně ve středu hřiště až ve 27. minutě měli hosté výhodu rohového kopu a Linka poslal míč přímo z rohu za zadní tyč pardubické branky - 0:1. Ve 34. minutě domácí spravedlivě vyrovnali,když na konci krásné kombinační akce byl Fikejz - 1:1. Jenže hned za dvě minuty z pravé strany odcentroval Sedláček a míč hlavou do branky usměrnil Kmoníček - 1:2. Ve 39. minutě mohl vyrovnat Jiroutek, ale jeho střelu Sehnal vyrazil na roh. Za další dvě minuty mohl skórovat Nečas, ale ve vyložené šanci trefil jen nohy Sehnala.
Do druhé půle domácí vstoupili s cílem co nejrychleji vyrovnat, ale několik rozporuplných rozhodnutí sudích vneslo do zápasu zbytečně mnoho emocí. Domácí se snažili, ale hosté využívali každou možnost k rychlému brejku do povětšinou otevřené obrany Pardubic. V 59. minutě ještě Čihař dokázal vytlačit na roh střelu Kubisty, ale v 69. minutě již inkasoval, když chybu Křivky v rozehrávce ztrestal Kmoníček - 1:3. V 76. minutě unikl Kopeckému Kubista a v koncovce zkušeně uklidil míč do branky, čímž uzavřel skóre zápasu na konečných 1:4. Domácí se i ve zbytku zápasu snažili výsledek ještě zkorigovat, ale již se jim to nepodařilo.

Fakta - branky: 34. Fikejz - 27. Linka, 36. a 69. Kmoníček, 76. Kubista. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Haleš z Hradce Králové (Stieber, Vodrážka). Delegát: Wencl z Teplic. Diváků: 55.

Sestavy - FK PCE B: Čihař - Prokopec, Křivka, Kopecký, Konvalina - Pražák, Jiroutek, Kim (46. Mandutz), Nečas (72. Fidler) - Klátil, Fikejz.
JABLONEC: Sehnal - Sedláček (56. Helm), Soběslav, Karásek, Šilhán - Krejčík (81. Povr), Krystan, Kubista, Linka - Jiroušek, Kmoníček (71. Hlubuček).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B" Utkání s Jabloncem na Jizerou jsme výsledkově a ani herně nezvládli. Soupeř se u nás představil ve velice dobrém světle, má dobře poskládané mužstvo z hráčů ligového Jablonce, jejíchž je farmou a my jsme za ním bohužel hodně zaostávali. Velký rozdíl byl především v přechodové fázi. Jablonec hrál jednoduše, přímočaře a důrazně, my naopak zdlouhavě, nepřesně a neúčelně. Po tomto víkendu máme opět hodně věcí k řešení a zamyšlení. "