FK Pardubice B FK Pardubice B 3 : 1 (1 : 0) FK Pardubice B SK Týniště n. Orl.

Divize C 2014/2015 | 5. kolo | 06.09.2014 | Stadion Pod Vinicí II., Pardubice

Výhra rezervy nad Týništěm

V pátém divizním kole přivítala pardubická rezerva doposud poslední celek tabulky a nováčka soutěže z Týniště nad Orlicí. Na druhém hřišti Pod Vinicí se hrál bojovný fotbal a po vyrovnané první půli nakonec domácí celek zvítězil 3:1, když Fousek navíc neproměnil pokutový kop.

5. kolo

FK Pardubice B - SK Týnšitě nad Orlicí  3:1 (1:1)

Ve druhé minutě se hosté dožadovali penalty, ale žlutou kartu nakonec obdržel Merganc. V 6. minutě střílel těsně vedle z dobré pozici po kombinační akci Fusek. Za další dvě minuty Čihař s námahou vyrazil dělovku Stejskala na roh. V 17. minutě zahrávali hosté trestný kop z hranice vápna a Voženílek trefil spojnici domácí branky. Poté se dobu hrálo převážně ve středu hřiště bez šancí. Až ve 35. minutě domácí využili ztráty míče soupeře a Klátil se v koncovce přízemní střelou nemýlil - 1:0. Jenže hned za dvě minuty zaváhání domácího gólmana potrestal Krejčík - 1:1. Za vyrovnaného stavu se tak šlo do kabin.

Do druhé půle domácí hráči evidentně přidali v pohybu a výsledek se dostavil v 53. minutě, kdy se za obranu hostí dostal Fousek a lobem přes Marčišina upravil na 2:1. Hned za minutu Huňák ve vápně fauloval Klátila a domácí měli výhodu pokutového kopu. Jenže Fouskovu střelu Marčišin vyrazil! Hosté tak stále živili naději na bodový zisk. V 64. minutě střílel těsně nad Voženílek. V 74. minutě do vápna z pravé strany pěkně zacentroval Fusek, míč zpracoval Klátil a připravil míč pro Nečase, jehož rána konečně dostala domácí do klidu - 3:1. Za dvě minuty po chybě Voženílka šel Nečas úplně sám na branku, ale při pokusu o kličku mu míč sebral Marčišin. Hosté se však nevzdávali a až do konce zápasu stále ohrožovali domácí branku a to z mnoha standardních situací. Žádný z nich již ale snížení neznamenala a pardubičtí si tak připsali třetí výhru v sezoně.

Fakta - branky: 35. Klátil, 53. Fousek, 74. Nečas - 37. Krejčík. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Hůlka z Hradce Králové (Tryzna, Drábek). Delegát: Havránek z Rokycan. Diváků: 90.

Sestavy - FK PCE B: Čihař - Špidlen (88. Pešek), Křivka, Petráň, Vondra - Dostálek (46. Nečas), Hašek, Řezníček I., Fousek (85. Pražák) - Fusek, Klátil (83. Jiroutek).
TÝNIŠTĚ: Marčišin - Odehnal (79. Lemfeld), Krčál, Voženílek, Huňák - Růžička (46. Štajer), Stejskal, Slezák (79. Hrubý), Vydarený (81. Trnka) - Merganc (71. Špaček), Krejčík.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B"Utkání jsme výsledkově zvládli, ale s předvedenou hrou, zejména v prvním poločase jsme nebyli vůbec spokojeni. Týniště se u nás představilo ve velice dobrém světle a na podzim jsme s těžším soupeřem ještě nehráli. První poločas jsme více drželi míč na svých kopačkách, ale kombinovali jsme na naší polovině nebo okolo půlky a vůbec jsme nebyli pro soupeře nebezpeční, naše hra byla statická. Nezachytávali jsem odražené míče a v soubojích jsme nebyli důrazní. Soupeř disciplinovaně a organizovaně bránil a vyrážel do nebezpečných brejkových situací. Do druhé půle jsme si určité věci vyříkali a kluci začali více běhat, zrychlili jsme práci s míčem a soupeře jsme dostali pod tlak. Výsledkem toho byla vedoucí branka. Škoda, že jsme poté neproměnili pokutový kop, kterým bychom soupeři odskočili o dvě branky. Takto byl výsledek stále otevřený. Pak jsme vstřelili třetí branku a mohlo se zdát, že utkání v klidu dohrajeme. Opak byl pravdou. Týniště se nevzdávalo, bojovalo a neustále se snažili vstřelit kontaktní gól. Hrozilo zejména ze standardních situací a dlouhých autů do pokutového území, ze kterých bylo pár nebezpečných závarů. My jsme mohli utkání definitivně rozhodnout z několika brejkových situací, ale ty jsme bohužel nevyřešili správně. Dalo by se říci, že jsme splnili výsledkovou povinnost, ale utkání to nebylo rozhodně jednoduché."