FK Pardubice FK Pardubice 0 : 3 (0 : 0) FK Pardubice FK Baník Sokolov

FNL 2014/2015 | 8. kolo | 27.09.2014 | Stadion Pod Vinicí, Pardubice

Neporazitelnost skončila, podlehli jsme Sokolovu

Na zápas 8. kola FNL, který se odehrál v sobotu v areálu Pod Vinicí nebudeme vzpomínat rádi. Po bezgólovém poločasu se podařilo soupeři třikrát skórovat a Sokolov tak ukončil naši neporazitelnost v této sezóně.

8. kolo FNL

FK Pardubice - FK Baník Sokolov 0:3 (0:0)

Sokolov i Pardubice patřily před zápasem mezi devítku týmů, která v dosavadním průběhu Fotbalové národní ligy posbírala přesně 11 bodů. Vítěz se tak mohl minimálně do dalších utkání kola protlačit na první místo tabulky.

Předváděná hra dlouho příliš nekorespondovala s faktem, že se hraje o čelo. Oba týmy kombinovaly především uprostřed hřiště, ale před vápnem jim scházela kreativita a přesnost. Nebylo tak překvapením, že největší šanci první půle měl expardubický Pouček po rohovém kopu, ale trefil jen tyč. Dorážku Machka pak zablokovali obránci.

Pardubice odpověděly hned vzápětí, kdy nebezpečně hlavičkoval Klátil, ovšem Belaň zakončení pod břevno vyrazil. Pak ještě zahrozil levačkou Hašek, kterého hezky našel Kudrna, ale to bylo na dlouho vše. Až v závěru poločasu natáhl k prudké, ovšem o pár centimetrů nepřesné ráně Fousek.

Pokus z dálky se naopak vyplatil v 59. minutě Zbyňku Vondráčkovi. Stoper Sokolova vyvezl míč a zhruba z třiceti metrů vystřelil tak šťastně, že se míč od Vencla odrazil do protipohybu Frydrycha a volně doskákal do opuštěné části branky. Domácí mohli krátce nato srovnat, ale Vencl na zadní tyči přestřelil. A Sokolov trestal. Střídající David Vaněček byl na hřišti sotva pět minut, když natáhl ke střele z vápna a trefil se naprosto přesně.

Bylo rozhodnuto, Pardubice se v závěru ani nedostaly k potřebnému náporu a poprvé v sezoně padly. Výsledek zvýraznil v poslední minutě Stanislav Hofmann, jehož hlavička v samotném závěru znamenala stav 0:3.

Fakta - branky: 59. Vondráček, 74. Vaněček, 90. Hofmann. ŽK: 2:3 (Klátil, Kudrna – Vondráček, Hrubý, Belaň). Rozhodčí: Proske z Opavy (Machálek, Antoníček). Delegát: Krondl. Diváci: 726.

Sestavy - FK Pardubice: Frydrych – V. Kakrda, Vencl, Bederka, Vondra (76. Kim) – Hašek, Kudrna, Jeřábek, Fousek (61. Záviška) – Fusek, Klátil (61. Petráň).
FK Baník Sokolov: Belaň – Blažek, Hofmann, Vondráček, Hrubý – Machek, Čada, Ouedraogo, Dvořák I, Pouček (69. Vaněček) – Červenka (80. Šamánek).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 27.09.2014 | Zdroj fotky: Radek Klier )