FK Pardubice U-19 B

FK Pardubice U-19 B FK Pardubice U-19 B 5 : 0 (3 : 0) FK Pardubice U-19 B FK Česká Třebová

VČ přebor dorostu U-19 2013/2014 | 10. kolo (n.) | 22.06.2014 | Stadion Dolíček

Na závěr sezony zaslouženě vysoká výhra

V posledním mistrovském utkání soutěže hráči B dorostu U19 potvrdili své výsostné postavení v soutěži a s přehledem vyhráli Východočeský přebor.

FK Pardubice U19 B - FK Česká Třebová 5:0 (3:0)

K poslednímu utkání v soutěži nastoupili domácí hráči zodpovědně a od začátku nenechali nikoho na pochybách, kdo bude pánem na hrací ploše. S chutí kombinovali a již ve 2. minutě upaloval sám na gólmana hostí Mayer, ale neproměnil. V 6. minutě zatáhl míč po levé lajně Zelenka a jeho střílený centr před branku si hostující kapitán srazil do vlastní branky - 1:0. V 16. minutě přihrávku Zelenky za obranu do sóla zužitkoval střelou podle gólmana k tyči Fotul 2:0. V 18. minutě nezakončil brankou sólo Fotul, když jeho střelu brankář hostí vyrazil. Ve 35. minutě přihrál do lajny Svatoň Prokůpkovi, ten naběhl do vápna a jeho přihrávku pod sebe zužitkoval Mayer - 3:0.  Hosté si za celý poločas vypracovali jedinou šanci, ale trefili pouze břevno.

Druhý poločas nepřinesl změnu obrazu hry, a tak již ve 47. minutě nastřelil Zelenka tyč. Pardubiřtí hráči tvořili hru, hostující tým se stáhl do obrany a hrozil nakopávanými míči na nejnebezpečnějšího hráče hostů Strnada. V 60. minutě Mayer vyslal po pravé straně Sokola a jeho střílenou přihrávku před branku zužitkoval Panchártek - 4:0. V 83. minutě se zrodil nejhezčí okamžik utkání, když si míč na rohu velkého vápna zpracoval Šlégr a jeho utěšená střela skončila v zadní šibenici třebovské branky. Za zmínku ještě stojí 100% šance Šebka, který z malého vápna překopl prázdnou branku a nastřelená tyč hostů.

Po třech prohrách za sebou hráči opět přesvědčili o tom, že když chtějí, tak fotbal hrát umí a potvrdili své suverénní postavení vítěze Východočeského přeboru dorostu ročníku 2013/2014.

Fakta - branky: 6. Zelenka, 16. Fotul, 35. Mayer, 60. Panchártek, 83. Šlégr. Bez karet. Rozhodčí: Pavel Hrdý ze Sopřeče (Jan Čapek, Vratislav Ziegler). Diváků: 40.

Sestava FK PCE U19 B: Truhlář (46. Pšenička) - Lébl (53. Kantor), Nepivoda, Karvánek (53. Šebek), Prokůpek -
Sokol, Svatoň, Kopecký H., Zelenka (53. Panchártek) - Mayer (75. Šlégr), Fotul.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 22.06.2014 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )