FK Pardubice U-19 B

FK Pardubice U-19 B FK Pardubice U-19 B 8 : 0 (3 : 0) FK Pardubice U-19 B MFK Nové Město n. M.

VČ přebor dorostu U-19 2013/2014 | 4. kolo (n.) | 11.05.2014 | Stadion Dolíček

Jasná výhra B dorostu nad Novým Městem

V nadstavbové části Východočeského přeboru dorostu přivítali pardubičtí Nové Město nad Metují, které z Dolíčku vyprovodili osmibrankovým debaklem.

FK Pardubice U19 B - MFK Nové Město nad Metují 8:0 (3:0)

Vítězství se však nerodilo lehce a domácí tým musel překonat herně slabší první dvacetiminutovku, když míče nakopávali a to hostům, kteří se snažili o rychlé protiútoky, vyhovovalo. Poté hráči domácích zpřesnili hru a kombinačními akcemi hosty dostávali pod tlak a vytvářeli si slibné šance. Ve 28. min. po trestném kopu Karvánka a závaru ve vápně hostú si tělem odstavil dva protihráče Panchártek a dorazil míč do branky 1:0. Ve 30. min. hráči hostů nezvládli rozehrávkua a po uklouznutí stopera upaloval sám na gólmana Mayer, který střelou k tyči upravil na 2:0. Ve 34. min. stanovil skóre na poločasových 3:0 Ludvíček, který střelou pod břevno zakončil únik po lajně a přihrávku Svatoně.

Do druhého poločasu nastoupili hráči Pardubic s ještě větší chutí a hladem po gólech a výsledkem byla znatelná převaha, které hráči Nového Města nedokázali čelit. V 50. min. po centru Prokůpka předskočil Panchártek brankáře hostí a upravil hlavou na 4:0. V 65. min. Prokůpek přetáhl centr na zadní tyč, kde číhal Ludvíček a bylo to 5:0. V 65. min. Ludvíček vysunul do brejku za obranu Fotula, ten i když osamocen před brankářem hostů nezištně přihrál před prázdnou branku Panchártkovi a bylo to 6:0. V 85. min. po faulu na Fotula stanovil z penalty na 7:0 Svatoň a konečné skore utkání završil v 87. min. Sokol, který zužitkoval akci Matějky a Šebka.

Za výkon v utkání je třeba pochválit všechny zúčastněné hráče, z nichž vynikli oba stopeři Matějka a Nepivoda, pochvala dále za střeleckou produktivitu Panchártkovi a agilnímu Ludvíčkovi.

Fakta - branky: 28., 50. a 60. Panchártek, 34. a 65. Ludvíček, 50. Mayer, 85. Svatoň z pen., 87. Sokol. Rozhodčí: Schejbal ze Svitav (Růžička, Štěrba). Bez karet. Diváků: 40.

Sestava FK PCE U19 B: Pšenička - Pařízek (46. Sokol), Nepivoda, Matějka, Prokůpek (58. Šebek) - Karvánek (65. Kantor), Ludvíček, Svatoň, Zelenka (58. Fotul) - Panchártek, Mayer (70. Vladyka). Dále připraveni: Pipek, Truhlář.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 12.05.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )