FK Pardubice U-14

FK Viktoria Žižkov FK Pardubice U-14 1 : 6 (0 : 4) FK Pardubice U-14 FK Pardubice U-14

Česká liga žáků U-14 2013/2014 | 14. kolo | 06.06.2014 | Hřiště Turínská ul.

Vydařené ukončení sezóny U14 na Viktorii Žižkov

V posledním mistrovském utkání sezony jsme po výborném výkonu přehráli domácí Viktorku Žižkov.

VIKTORIA ŽIŽKOV – FK PARDUBICE 1:6 (0:4)

Branky: 44. Soupeř – 4. Kvapil (Sokol), 6. Hyxa (Sokol), 17. Hyxa (Valenta), 33. Hyxa z pen., 50. Hyxa (Peřina), 66. Hyxa (Šebek)

Sestava: Blažek (36. Novotný) – Suchochleb (40. Úlehla), Outrata, Špatenka (36. Pekárek), Nemšovský – Sokol, Solil, Valenta (40. Šebek), Kvapil (36. Hofman) – Hyxa, Sytko (36. Peřina)

Poslední utkání sezony jsme pojali trochu netradičně. My trenéři jsme se rozhodli, že klukům dáme důvěru, poskytneme jim trochu samostatnosti a přeneseme na ně část zodpovědnosti. Nominovaní kluci si rozhodli sami o složení základní sestavy, zvolili si kapitána, udělali si přípravu na zápas a vedli si rozcvičku. Jsme moc rádi, že naši důvěru nezklamali, veškeré přípravy se zhostili na jedničku a nemuseli jsme jim do toho zasahovat. Výborný přístup k přípravě na zápas si přenesli i do utkání, ve kterém podali skvělý výkon a byli za něj odměněni i výsledkem. Povedl se nám vstup do zápasu, vstřelili jsme rychlé dvě branky a obranu Viktorky jsme nenechávali vydechnout. Konečně se nám v posledních zápasech začali více do koncovky dostávat krajní záložníci, což potvrdil Max Kvapil, který dorazil přihrávku Tomáše Sokola. Stejný hráč si připsal asistenci i u druhého gólu, který vstřelil Martin Hyxa. Před třetím gólem Martina Hyxu nádherně našel David Valenta a Martin pak obešel i golmana a zasunul do prázdné klece. Hattrick pak završil proměněnou penaltou, před kterou byl sám faulován. Ve druhé půli pak dalšími dvěma góly dokončil své dnešní střelecké galapředstavení. V utkání jsme byli lepší a zaslouženě jsme zvítězili. Viktorka přes vysokou porážku zaslouží pochvalu, protože se za každého stavu snažila hrát fotbal. Škoda, že fotbalové dovednosti obou mužstev trochu znehodnocovala nerovná hrací plocha, ale kluci se s tím porvali dobře a podmínky byly pro oba týmy stejné. Výborné utkání odehrál pětigólový Martin Hyxa, dařilo se Tomáši Sokolovi, výborné fotbalové věci měl David Valenta, ale pozadu nezaostávali všichni kluci, kteří se objevili na hřišti, za což jim patří velká pochvala. Stejně velká pochvala patří klukům za přístup k tréninkům a zápasům v průběhu celé sezony, za ten rok odvedli kus dobré práce. Přestože samozřejmě je v naší hře spousta chyb, protože kluci si na velký fotbal zvykají prvním rokem tak je nutno dodat, že je tam i spousta pozitivního a pozitiva ve velké míře převažují. Trenéři tímto děkují hráčům celého kádru za celoroční spolupráci a jsou si jistí, že jim stejný přístup vydrží i nadále, jejich fotbalový um poroste a budou sebe i nás přihlížející fotbalem bavit.

(Autor: Kumpan Ondřej | Datum: 06.06.2014 | Zdroj fotky: Slavík Martin )