FK Pardubice U-14

FK Pardubice U-14 FK Pardubice U-14 4 : 2 (1 : 2) FK Pardubice U-14 FK Admira Praha

Česká liga žáků U-14 2013/2014 | 24. kolo | 18.05.2014 | Stadion Ohrazenice

U14 vítězně s Admirou Praha

V bojovném a dramatickém utkání s Admirou jsme podali velmi dobrý výkon a zaslouženě zvítězili.

FK PARDUBICE – ADMIRA PRAHA 4:2 (1:2)

Branky: 2. Sytko (Kvapil), 38. Hyxa, 65. Nemšovský (Pekárek), 70. Nemšovský z pen. (Šebek) – 10., 22. Soupeř

Sestava: Blažek – Suchochleb, Outrata, Hyxa, Nemšovský – Slavík (41. Hofman), Sokol (36. Špatenka), Valenta, Kvapil – Sytko (60. Pekárek), Peřina (55. Šebek)

V dalším utkání jsme hostili soupeře ze špice tabulky, proto se očekával kvalitní a bojovný zápas. Vyšel nám vstup do zápasu, hráli jsme aktivně a už ve 2. minutě se nám podařilo vstřelit branku Jakubem Sytkem po pěkné přihrávce Maxe Kvapila. Deset minut se hrálo pouze podle našich not, měli jsme další dvě dobré šance ke skórování, ale nedali jsme. Soupeř prakticky z prvního pobytu na naši půli srovnal. Po naší ztrátě hosté podnikli rychlý brejk, který výborně sehráli a zakončili gólem. Gól nás trošku utlumil, ale po chvíli se kluci zas dostali do tempa a hráli výborné utkání, úspěšně kombinovali, dostávali se k ohrožení soupeřovy branky, ale nedařilo se nám vstřelit branku. To se povedlo soupeři, když nám pod břevno zapadla utěšená střela za vápnem. O půli jsme sice prohrávali, ale s herním projevem vládla spokojenost, soupeře jsme přehrávali. I nástup do druhé půle se nám vydařil a Martin Hyxa po nádherné individuální akci přes několik hráčů soupeře zakončil přesně k tyči. I dál jsme byli aktivnější, měli jsme mírnou převahu, ale vzadu jsme museli být velmi pozorní, soupeř měl velmi rychlý přechod do útoku a nebál se jít do koncovky. Hrálo se ve velmi dobrém tempu, bojovně a s nasazením z obou stran. Výsledkově jsme utkání zlomili až v závěru dvěma brankami Patrika Nemšovského, který nejprve dorazil do branky hlavičku Jakuba Pekárka a v poslední minutě pak proměnil penaltu za faul na Leoše Šebka. Vstřelené branky byly pro kluky zaslouženou odměnou za výborně odehraný zápas, po většinu utkání jsme byli lepší než soupeř a vyhráli jsme zaslouženě. Vyzdvihl bych Kubu Sytka a Maxe Kvapila zejména za výkon v první půli a Martina Hyxu za druhou půli, ale pochvala patří všem klukům, kteří zápas odjezdili. Stínem utkání bylo zranění Ondry Slavíka, kterému vystřelený míč nešťastně otočil ruku a musel do nemocnice, kde podstoupil ještě v neděli zákrok. Ondrovi přejeme rychlé uzdravení a návrat zpět do týmu. Admira se na hřišti předvedla v dobrém světle, spoléhala zejména na nebezpečné rychlé brejky, prověřovala naši obranu a byla dobrým soupeřem. Její dobrý výkon na hřišti ale zatemnil „výkon“ jejího trenéra. Všechno to arogantní chování, neustálé ukřivděné komentáře k dění na hřišti a nakonec i urážky diváků, rozhodčích a členů našeho mužstva snad ani nemá cenu komentovat, vyvrcholení ale přišlo po ukončení zápasu, kdy odvolal hned po konečném hvizdu své hráče ze hřiště a odvedl je, aby si s námi ani našimi hráči nepodali ruce, pak mlácení a kopání do dveří naší kabiny těžko říct kým, když v prostoru kabin byl v té době už jen soupeř… Trošku smutné být svědkem tohoto na mládežnickém fotbale...

(Autor: Kumpan Ondřej | Datum: 19.05.2014 | Zdroj fotky: redakce )