FK Pardubice U-19 B

FK Pardubice U-19 B FK Pardubice U-19 B 6 : 2 (3 : 2) FK Pardubice U-19 B SK Vysoké Mýto

VČ přebor dorostu U-19 2013/2014 | 2. kolo (n.) | 27.04.2014 | Stadion Dolíček

Pardubický B dorost na vítězné vlně

Pardubický B tým dorostu U19 v prvním utkání nadstavby pokračuje ve výkonech ze základní skupiny a přesvědčivě porazil druhý tým tabulky z Vysokého Mýta. Upevnil si tak své výsostné postavení na čele tabulky Východočeského přeboru o 11 bodů.

FK Pardubice U19 B - SK Vysoké Mýto 6:2 (3:2)

Utkání prvního týmu s druhým začalo snovou desetiminutovkou domácího týmu, kdy vstřelil tři góly, ale další dvě tutovky neproměnili. Nejprve ve 2. min. Mayer našel na hranici velkého vápna volného Buše, který nezaváhal a prostřelil golmana hostí 1:0. Ve 3. min. neproměnil Mayer tutovku, kdy z malého vápna skluzem nastřelil gólmana. V téže minutě opět agilní Mayer přihrál do skrumáže před branku Mýta a Sokol dotlačil míč na 2:0. V 10. min. Ludvíček prostrčil míč za obranu hostů na nabíhajícího Buše, který střeliou k tyči upravil již na 3:0. V těchto fázích utkání byl na hřišti jen jeden tým a hosté jen ztěžka odolávali pohledným kombinacím domácích. V 16. min. se v šanci objevil Ludvíček, ale jeho střela skončila v náručí gólmana hostí. Od 25. min. však hosté hru vyrovnali a hrozili ze standardních situací a rychlých protiútoků. Ve 24. min. hosté po rohovém kopu upravili na 3:1, když na zadní tyči zústal volný Dostál a hlavou nezaváhal. Hned o minutu později prošel domácí obranou Wimmer a upravil střelou na zadní tyči poločasové skóre na 3:2.

Po změně stran a prostřídání v sestavě domácích došlo k oživení hry a v 55. min. po rohu a přihrávce Svatoně upravil střelou pod břevno Pařízek na 4:2. Hosté se soustředili na obranu a neustále hrozili rychlými brejky. V 66. min. zatáhl míč po levé lajně Zelenka, poslal střílenou přihrávku před branku, kde Panchártek odstavil obránce hostů a za ním číhající Buš upravil na 5:2. V 86. min. vyjel s míčem z obrany Karvánek, dostal se až na velké vápno a tečovanou střelou, kterou otřel o tyč upravil na konečných 6:2. Nutno dodat, že některé další slibné šance domácích zůstaly nevyužity vinou špatné koncovky.

Trenéři Hofman a Zahradník vyslovili spokojenost s výkonem v zápase Mayera, Buše, Ludvíčka, Kaštánka a v prvním poločase s výkonem Matějky.

Fakta - branky: 2., 10. a 66. Buš, 3. Sokol, 55. Pařízek, 86. Karvánek - 24. Dostál, 25. Wimmer. Rozhodčí: Jiří Ujec z Pardubic (Pavel Hrdý, Tomáš Baracz). ŽK: 1:1 (Kaštánek - Trnka). Diváků: 50.

Sestava FK PCE U19 B: Kouba - Karvánek, Pařízek, Matějka (46. Svatoň), Dvořák (46. Šlégr, 75. Vladyka) - Sokol, Ludvíček (65. Panchártek), Kaštánek, Zelenka - Buš, Mayer. Dále připraveni: Šebek, Truhlář.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 01.05.2014 | Zdroj fotky: redakce )