FK Pardubice U-14

FC Slovan Liberec FK Pardubice U-14 0 : 2 (0 : 1) FK Pardubice U-14 FK Pardubice U-14

Česká liga žáků U-14 2013/2014 | 21. kolo | 26.04.2014 | Městský stadion č. 2

U-14 vítězně v Liberci

V dalším utkání jsmev Liberci nepodali přesvědčivý výkon, přesto jsme zaslouženě zvítězili.

FC SLOVAN LIBEREC – FK PARDUBICE 0:2 (0:1)

Branky: 22. Valenta (Hyxa), 42. Outrata (Hyxa)

Sestava: Novotný – Suchochleb (57. Solnička), Outrata, Špatenka, Nemšovský – Slavík, Hyxa, Kvapil (36. Hofman), Sytko (52. Úlehla) – Valenta (45. Pekárek), Peřina (36. Šebek)

Za proměnlivého počasí a občasného dunění hromů jsme sehráli utkání pod libereckým Ještědem. Náš výkon byl tentokrát trochu rozháraný, naši hru provázela řada nepřesných přihrávek, nedařila se nám kombinace, prostě moc fotbalových okamžiků ke koukání nebylo. Přesto jsme byli fotbalovější než soupeř a vytvořili jsme si několik šancí. Domácí bojovali a hráli ofsajd systém, se kterým se naši hráči těžko prali. Přesto byly světlé okamžiky, kdy ho překonali. Po jednom takovém jsme vstřelili branku, když šli dva naši hráči sami na golmana a Martin Hyxa předložil před prázdnou branku Davidu Valentovi. Za chvíli se situace opakovala, ale domácí stačili uhasit. Ještě dvakrát jsme se pěkně včasnou přihrávkou dostali přes ofsajd systém domácích, ale zastavil nás praporek rozhodčího. Situace jsme měli přímo před sebou a o ofsajdy se nejednalo, paradoxně ofsajdem hodně zaváněla situace před naší první brankou, kterou ale rozhodčí pustili. Ve druhé půli byl obrázek prakticky stejný, snažili jsme se dobývat domácí klec, liberečtí hrozili spíše z brejků a standardek, ale naše obrana s brankářem vše zvládala. Chvíli po půli zvýšil na dvougólový rozdíl Tomáš Outrata po rohu Martina Hyxy. Ve sruhé půli jsme se s domácí obrannou taktikou prali trochu lépe, měli jsme několik výborných šancí, ale vše jsme zazdili. Přesto jsme utkání dovedli zaslouženě do vítězného konce. Kluky chválíme za snahu, i když kombinace trochu vázla, pochvala navíc pro Martina Hyxu a Tomáše Outratu, kterému se z našich plejerů dařilo nejvíce a výborně odehraný zápas vyšperkoval i vstřeleným gólem.

(Autor: Kumpan Ondřej | Datum: 28.04.2014 | Zdroj fotky: Slavík Martin )