FK Pardubice U-14

FK Pardubice U-14 FK Pardubice U-14 1 : 2 (0 : 2) FK Pardubice U-14 FC Hradec Králové

Česká liga žáků U-14 2013/2014 | 19. kolo | 02.04.2014 | Stadion Na Dolíčku

V derby prohra U-14 s Hradcem

V derby byl po celkem vyrovnaném průběhu nakonec produktivnější Hradec Králové.

FK PARDUBICE - FC HRADEC KRÁLOVÉ 1:2 (0:2)

Branky: 65. Valenta (Šebek) – 17., 19. Soupeř

Sestava: Novotný – Suchochleb, Outrata, Špatenka (55. Úlehla), Nemšovský – Slavík (44. Hofman), Hyxa, Sokol, Peřina – Valenta, Sytko (44. Šebek)

Na pěkném hřišti na Dolíčku nás čekal lídr naší skupiny z Hradce Králové. Pro kluky to byla další výborná konfrontace s kvalitním soupeřem. Utkání bohužel mnoho fotbalové krásy nepobralo, hrálo se s nasazením, bojovně, ale zejména mezi vápny, šancí bylo na obou stranách poskrovnu. Obrany tentokrát jasně převyšovaly útoky. My jsme začali utkání trochu aktivněji, ale bez nějakého vážnějšího ohrožení hradecké branky. Soupeř první pobyt v našem vápně proměnil v gól, když jsme minuli míč při odkopu. Za dvě minuty jsme nechali hradecké trestuhodně vyjet z prostoru u lajny a byl z toho druhý gól. Soupeř byl na koni a do konce půle byl lepší, my jsme dohráli poločas v útlumu.

Druhou půli jsme chtěli s výsledkem něco udělat, tlačili jsme se dopředu, ale příležitosti ke vstřelení branky nepřicházely. Až pět minut před koncem snížil pěknou střelou k tyči David Valenta. Vyrovnat jsme ale už nestihli. Průběhu utkání by asi spíše odpovídala remíza, ale fotbal se hraje na góly a soupeř vstřelil o jeden více než my, v obraně udělal méně chyb a dokázal nás potrestat. Utkání nám ukázalo, že máme ještě hodně na čem pracovat.

(Autor: Kumpan Ondřej | Datum: 03.04.2014 | Zdroj fotky: Slavík Martin )