FK Pardubice U-16

FC MAS Táborsko FK Pardubice U-16 1 : 4 (0 : 1) FK Pardubice U-16 FK Pardubice U-16

Česká liga dorostu U-16 2013/2014 | 17. kolo | 29.03.2014 | UMT Kvapilova

Výhra na hřišti posledního celku

V 17. kole České ligy dorostu U16 zajížděli pardubičtí mladíci na hřiště posledního Táborska a zvítězili celkem jasně 1:4.

17. kolo

FC MAS Táborsko - FK Pardubice U16  1:4 (0:1)

Do Tábora hosté jeli pro vítězství a po dobrém výkonu zejména v druhé půli se jim tento záměr zdařil. Výhra se ale nerodila lehce. Přes převahu i šance se hostující hráči dlouho nemohli střelecky prosadit. Až pět minut před přestávkou po nastřelené ruce a z následného pokutového kopu otevřel skóre Mužík - 0:1.

Po pauze se do 50. minuty postupně trefili Nikodém, Švec a Jirásek po pěkných akcích. Nejvíce potěšila branka Jiráska, který zakončoval z malého vápna po učebnicové kombinaci po ose Novák - Mužík - Švec. Další šance již pardubičtí nevyužili a tak domácí upravili osm minut před koncem z penalty na konečných 4:1.

Fakta - branky hostů: Mužík z pen., Nikodém, Švec, Jirásek. Rozhodčí: Němec.

Sestava FK PCE U16: Moláček - Novák (65. Nguyen), Vávra, Jirka, Jančura - Jirásek (60. Barbarič), Zelinka, Černohorský (41. Spěvák), Nikodém - Mužík, Fejl (50. Švec).

Zdeněk Hanuš, trenér: " Hra našeho mužstva v prvním poločase byla zbytečně nervozní. Uklidnění přišlo s první brankou. Druhý gól zlomil odpor domácích a naši hráči zcela ovládli dění na hřišti. Chválím celý tým za přístup k utkání. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 30.03.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )