FK Pardubice U-19 B

FK Pardubice U-19 B FK Pardubice U-19 B 2 : 1 (0 : 1) FK Pardubice U-19 B FK Česká Třebová

VČ přebor dorostu U-19 2013/2014 | 17. kolo | 06.04.2014 | Na Dolíčku

Jubilejní 15. výhra B dorostu

Do utkání dvou týmů z čela tabulky vstoupili hráči České Třebové se zajištěnou a takticky dobře hranou obranou. Domácím se však nakonec v závěru druhé půle podařilo výsledek otočit a upevnit si tak první místo v tabulce Východočeského přeboru.

17. kolo

FK Pardubice U19 B - FK Česká Třebová 2:1 (0:1)

Domácí tým měl optickou herní převahu, ale své někdy i slibně se vyvíjejích akce nedotáhl do úspěšného konce. To se domácím vymstilo ve 38. minutě, kdy špatnou rozehrávku Kantora na gólmana vystihl hostující hráč a šel sám na Truhláře, který jeho střelu vyrazil, další dobíhající hráč dorážel, Kantor jeho střelu zblokoval, ale třetí dorážku již hostující Koutný zakončil 0:1. Do konce poločasu měli domácí další příležitosti, kdy Buš trefil tyč a Zelenka přestřelil z malého vápna branku.

Ve druhém poločasu domácí ještě více přitlačili, zlepšili pohyb bez míče a výsledkem byla ještě znatelnější herní převaha. Bohužel však bez branek. Když se již zdálo, že si hosté odvezou všechny body přišla 85. minuta a nepovedená střela Pipka, kterou patičkou usměrnil k tyči Panchártek 1:1. Dokonalý obrat se domácím povedl v 87. minutě, kdy Buš "vymotal" obráce Třebové a střílený centr poslal před branku na Šlégra, který nezaváhal 2:1.

Za předvedenou hru, snahu i víru ve vítězství pochválili trenéři Hofman a Zahradník všechny hráče, kdy navíc vynikli výkonem stopeři Pařízek s Kaštánkem a za druhý poločas Buš, Šlégr a Bulušek. Domácí tým na jaře ještě neztratil body a upevnil si před posledním kolem základní částí první místo s luxusním náskokem 13 bodů.

Fakta - branky: 85. Panchártek, 87. Šlégr - 38. Koutný. Rozhodčí: Mariánus - Ujec, Trocha. ŽK: 1:1 (Bulušek - Šalda). Diváků: 40.

Sestava FK PCE U19 B: Truhlář - Kantor (46. Karvánek), Pařízek, Kaštánek, Prokůpek - Bulušek (65. Mayer), Gašpar (46. Šlégr), Pipek, Zelenka (75. Šebek) - Buš, Panchártek. Dále připraven: Kouba.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 08.04.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )