TJ Jiskra Ústí n. O. FK Pardubice B 4 : 0 (2 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2013/2014 | 26. kolo | 17.05.2014 | Stadion Ústí nad Orlicí

Čtyřbranková prohra rezervy v Ústí nad Orlicí

Pardubická rezerva sehrála v Ústí nad Orlicí další nepovedené utkání a na velmi těžkém terénu, jenž byl na hranici regulérnosti, prohrála o čtyři branky. Většina hostujících hráčů, totiž nepředvedla výkon hodný divizní soutěže... Na podzim pardubičtí zvítězili Pod Vinicí 2:1, ovšem jejich sestava se s tou sobotní lišila na všech postech.

26. kolo

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - FK Pardubice B 4:0 (2:0)

Za stálého a vydatného deště začali lépe domácí, kteří se již ve 14. minutě ujali vedení po rychlé akci a gólové střele Smejkala - 1:0. Poté se převážně bojovalo ve středu hřiště a další šance tak byla k vidění ve 27. minutě, kdy Čihař vytáhl na roh přesnou střelu Vaňouse z trestného kopu. Několik dalších standardek hosté ubránili, až se ve 41. minutě prosadil po odraženém míči tečovanou střelou  Falta a stanovil poločasový stav na 2:0. Do druhé půle vstoupili lépe hosté, neboť domácí pouze udržovali vedení. V 58. minutě měl po centru Konvaliny snížení na noze Krejčí, který však zblízka domácí branku přestřelil. Sedm minut poté přišel trest, když se svým důrazem dostal do koncovky Vaňous a střelou k tyči zvýšil na 3:0. Zbytek zápasu se již dohrával jen z povinnosti, když na každé straně bylo po jedné velké šanci, ale hosté tu svoji v 79. minutě neproměnili. Naopak domácí ano, když se pět minut před koncem po trestném kopu a následném centru prosadil hlavou znovu Vaňous, čímž uzavřel skóre na konečných 4:0.

Fakta - branky: 14. Smejkal, 41. Falta, 65. a 85. Vaňous. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Valenta z Letohradu (Šimek, Dujsík). Delegát: Vrzal ze Sezimova Ústí. Diváků: 70.

Sestavy - UO: Mareček - Felcman (86. Kaláb), David, Hudec, Tomášek - Nágl (71. Langer), Vaňous (86. Felgr), Falta, Brabec, Smejkal (80. Rejda) - Kukla (66. Ráb).
FK PCE B: Čihař - Čáp, Baldrych (7. Pešek), Křivka, Konvalina - Krejčí (60. Portyš), Knotek, Prokopec, Fidler - Rydval (46. Mandutz), Vágner.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Utkání v Ústí jsme vůbec nezvládli. Na těžkém terénu jsme hráli složitě, nedůrazně a naivně, navíc jsme prakticky nebyli vůbec nebezpeční v útočné fázi. Domácí se bojovým podmínkám lépe přizpůsobili, vstřelili čtyři branky a zaslouženě vyhráli. Pro naše mladé hráče to byla další cenná zkušenost s dospělým fotbalem a bohužel u některých hráčů jsem nebyl vůbec spokojen s přístupem k zápasu a předvedeným výkonem. Kluci by si měli uvědomit, že hrají o svoji fotbalovou budoucnost a očekával bych, že se budou snažit více prosadit a přesvědčit výkonem, že si zaslouží být v týmu. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 18.05.2014 | Zdroj fotky: redakce )