TJ Sokol Jablonec n. J. FK Pardubice B 5 : 1 (5 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2013/2014 | 24. kolo | 03.05.2014 | Stadion Jablonec n/J.

Debakl rezervy v Jablonci nad Jizerou

Pardubická rezerva zajížděla v sobotu k sousedovi v tabulce, který měl stejně bodů. Domácí tým jako farma prvoligového Jablonce nad Nisou si na tento zápas pozvala čtyři hráče z jeho kádru a to jmenovitě Okleštěka, Kováře, Eliáše a Vrzala. Právě tito hráče v první půli rozhodli o vysokém vedení domácích, které do přestávky narostlo na 5:0. Ve druhé půli sice hosté přidali, ale na víc, než snížení Klátilem to nestačilo...

24. kolo

TJ Sokol Jablonec nad Jizerou - FK Pardubice B 5:1 (5:0)

Severočeši do zápasu vstoupili velmi aktivně a již ve druhé minutě po rohovém kopu orazítkoval Vrzal břevno. V šesté minutě po kombinační akci a přihrávce zavánějící ofsajdem se sám před Ptáčkem zjevil Kovář a otevřel skóre - 1:0. V 16. minutě se do šance dostal Klátil, ale nezakončil a z následného rychlého brejku, při kterém navíc uklouzl Vencl se v koncovce zjevil Okleštěk a přeloboval Ptáčka - 2:0. To však nebylo vše. Za další dvě minuty do rozhozené obrany hostí, vlétl po levé straně Vrzal a křížnou střelou zvýšil již na 3:0. Hosté se sice snažili o kombinační hru, ale do pořádného zakončení se jim nedařilo dostat. Naopak ve 27. minutě střílel nebezpečně těsně vedle po zemi Krystan. V závěru první půli domácí ještě přidali dvě laciné branky. Nejprve ve 41. minutě byl po dlouhém křížném pasu na levém křídle úplně volný Okleštěk, ve vápně u brankové čáry navíc obešel Mandutze a předložll ideální přihrávku pro Vrzala, který přidal čtvrtý gól. Za další tři minuty hosté nedotáhli do gólového konce slibnou akci Fuska a následný rychlý brejk proměnil přesnou střelou Okleštěk, jenž upravil na poločasových 5:0!
Ve druhé půli hosté výrazně herně přidali a domácí jen bránili vysoký náskok, aniž by již ohrožovali pardubickou branku. Hostům však nebylo přáno. V 52. minutě vyloženou šanci neproměnil Fusek, který pálil křížem těsně vedle. V 56. minutě gólman Farský vychytal v šanci Sklenáře. V 66. minutě jedinkrát ve druhé půli zahrozili domácí, ale Kovář z brejku trefil spojnici. V 77. minutě z dobré pozice zakončoval Klátil, ale jeho střela byla sražena na roh. Až v 83. minutě po akci a příhře Kima zakončil zblízka gólově Klátil, který však jen zmírnil prohru hostů na konečných 5:1.

Fakta - branky: 6. Kovář, 16. a 44. Okleštěk, 18. a 41. Vrzal - 83. Klátil. Bez karet. Rozhodčí: Matějček z Mělníka (Machýček, Hanousek).Delegát: Schröter z Jablonce nad Nisou. Diváků: 235.

Sestavy - JABLONEC: Farský - Helm (55. Barcuch), Soběslav, Karásek, Šilhán (85. Nechanský) - Krejčík, Krystan, Eliáš (69. Vanc), Vrzal (62. Povr) - Kovář (73. Vodrážka), Okleštěk.
FK PCE B: Ptáček - Mandutz (69. Fidler), Baldrych, Vencl, Konvalina - Kim, Řezníček, Sklenář, Fusek - Klátil, Vágner (55. Rydval).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Sehráli jsem další z našich klasických venkovních utkání. Přestože konečný výsledek hovoří jasnou řečí, obraz hry na hřišti byl trochu jiný. Na těžkém terénu jsme měli tragický vstup do utkání. Domácí hráli jednoduše a přímočaře a během prvního poločasu utkání rozhodli, kdy vstřelili branky po našich hrubých individuálních chybách. My jsme měli v první půli také pár náznaků šancí, ale ke gólovému efektu to nevedlo. Druhý poločas se odehrával plně v naší režii. Soupeře jsme přitlačili před jeho pokutové území, vytvářeli jsme si brankové příležitosti, ale opět nás zradilo zakončení. Až v závěru utkání se nám podařilo vstřelit branku, ale ta již nic neřešila. Paradoxem je to, že i přes jednoznačný debakl v prvním poločase, jsme si druhý poločas vytvořili tolik šancí, že kdybychom tyto proměnili, šlo ještě z výsledkem něco udělat, ale bohužel se na kdyby nehraje a my jsme prohráli zaslouženě. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 03.05.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )