FK Pardubice B FK Pardubice B 6 : 1 (2 : 1) FK Pardubice B FK Železný Brod

Divize C 2013/2014 | 23. kolo | 26.04.2014 | Stadion Pod Vinicí II., Pardubice

Jasná výhra rezervy proti Železnému Brodu

Pardubická rezerva přivítala na druhém hřišti Pod Vinicí předposlední Železný Brod a po velmi dobrém výkonu zvítězila nakonec jednoznačně 6:1, což pro hosty bylo ještě milosrdné, neboť domácí mnoho dalších vyložených šancí zahodili.

23. kolo

FK Pardubice B - TJ FK ŽBS Železný Brod 6:1 (2:1)

Pardubičtí do zápasu vstoupili velmi aktivně, což jim nakonec vydrželo po celý zápas. Ve druhé minutě Fuskovu střelu ze strany vytlačil gólman Kopal na roh. V 10. minutě po akci Kima zakončoval Klátil, ale obránce hostů vykopl míč z brankové čáry za již překonaným gólmanem. Chvíli poté byl Rydval sám před gólmanem, ale trefil jen jeho a Klátilova dorážka šla vedle branky. Ve 23. minutě po rohu Sklenáře se míč od Klátila odrazil do břevna hostující branky. Za tři minuty zahrával Kim trestný kop a jeho střela orazítkovala tyč! Ve 34. minutě zahrávali hosté ojedinělý trestný kop a k překvapení všech střela Peškara prošla u tyče Ptáčkovi do branky - 0:1. Domácí se však zdravě naštvali a hned za dvě minuty vyrovnal Rydval, který poslal do branky odražený míč po hlavičce Řezníčka do břevna - 1:1. Hned za další minutu pak pardubičtí otočili stav, když po akci Fuska pálil Rydval, gólman Kopal míč vykopl, ale dorážka Sklenáře již byla gólová - 2:1. Ve 43. minutě Kima v šanci vychytal Kopal. Za minutu byl v šanci osamocený Rydval, poslal míč podél gólmana, ale ten jen orazítkoval tyč.
Nástup Pardubic do druhé půle byl opět aktivní a ve 48. minutě po akci Fuska zakončoval gólově Sklenář - 3:1. Za tři minuty unikl do sóla Kim, který ještě v koncovce hledal lépe postaveného Fuska, ale míč na něj nakonec neprošel. Uklidnění do domácích řad vnesl v 62. minutě Řezníček, který technickou střelou upravil na 4:1. V závěru domácí ještě navýšili výhru po brankách Klátila na konečných a zasloužených 6:1.

Fakta - branky: 36. Rydval, 37. a 48. Sklenář, 62. Řezníček, 72. a 87. Klátil - 34. Peškar. Bez karet. Rozhodčí: Musil z Prahy (Šmakal, Tereba). Delegát: Vaniš z Holic. Diváků: 50.

Sestavy - FK PCE B: Ptáček - Baldrych (65. Mandutz), Tischler, Šejvl, Konvalina - Kim (71. Portyš), Řezníček, Sklenář, Fusek (84. Knotek) - Klátil (87. Křivka), Rydval (59. Vágner).
Ž. BROD: Kopal (87. Kobr) - Kotlár (73. Kovář), Toman, Kordík, Kraus - Wanacki (82. Picek), Peškar, Maryško, Honc (82. Brožek) - Holeček (77. Aubrecht), Hloušek.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " V dalším kole jsme přivítali na našem hřišti tým Železného Brodu. Vstup do utkání jsme měli celkem slušný. Chtěli jsme se prezentovat aktivním způsobem hry, soupeře jsme chtěli dostat pod tlak a rovněž jsme si přáli vstřelit co nejdříve nějaké branky. Tato taktika nám celkem vycházela, ale neuvěřitelným způsobem jsme se trápili v zakončení. Vytvořili jsme si velké množství brankových příležitostí, ale to jak jsme s nimi nakládali, bylo někdy až neuvěřitelné. Zákonitě za to přišel trest, když se hosté ujali vedení po brance ze standardní situace. Kluci však zabrali a během dvou minut jsme utkání výsledkově otočili. V druhé půli jsme naši herní převahu vyjádřili dalšími brankami a naši hráči si s chutí zahráli a utkání jsme dovedli k zasloužené výhře. Za přístup k důležitému utkání a předvedenou hru chválím celý náš tým. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 26.04.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )