1. FK Nová Paka FK Pardubice B 5 : 1 (3 : 1) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2013/2014 | 20. kolo | 06.04.2014 | Stadion Nový Bydžov

Krutá porážka rezervy v Bydžově

Ve 20. kole zajížděla pardubická rezerva do Nového Bydžova, kde hraje svá utkání vedoucí celek tabulky z Nové Paky. Ačkoliv hosté nastoupili v silné sestavě, konečný výsledek je pro ně hodně tristní a v tabulce se propadli až na 14. příčku, která by na konci sezony znamenala sestup...

20. kolo Divize sk. C

1.FK Nová Paka - FK Pardubice B  5:1 (3:1)

Již ve čtvrté minutě zahrávali domácí dlouhý aut, míč se nikomu z hostů nepodařilo odvrátit a ten se dostal k volnému Jandovi, který z malého vápna pohodlně otevřel skóre - 1:0. Ve 12. minutě byl po akci Hundáka ve vápně Jislem podražen Klátil a byla nařízena penalta. Tu s přehledem proměnil Hundák - 1:1. Jenže hned za minutu další dlouhý aut domácích dolétl na hlavu Macháčka, který ho jen prodloužil směrem na branku a překonal špatně postaveného Ptáčka - 2:1. Ve 24. minutě unikl z poloviny Janda sám na Tischlera, obešel ho a ještě předložilo míč dobíhajícímu Macháčkovi, který prostřelil Ptáčka mezi nohy - 3:1. Ve 34. minutě mohl snížit po centru Kima Klátil hlavou, ale mířil těsně vedle.

Do druhé půle hosté udělali několik změn v rozestavení hráčů a zlepšenou hrou oproti prvnímu poločasu šli za snížením. V 54. minutě po trestném kopu Hundáka tomu byli velmi blízko, ale dostat míč do branky se nepodařilo. Za šest minut vyslal z levé strany skrytou střelu přes obránce na zadní tyč Kim, ale Bartalský vynikajícím zákrokem vytlačil míč na roh. V 63. minutě dostali domácí výhodu přímého kopu za sporný zákrok, k míči se postavil střídající Labík a poslal ho přímo do branky - 4:1. Hosté se i nadále snažili nepříznivý výsledek zmírnit, ale opak byl pravdou, když se v poslední minutě po rychlé akci do otevřené obrany a šesté střely na pardubickou branku zrodil již pátý gól v jejich síti z kopačky střídajícího Janoucha, jenž tak uzavřel skóre na konečných 5:1

Fakta - branky: 4. Janda, 13. a 24. Macháček, 63. Labík, 90. Janouch - 12. Hundák z pen. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Krupa z Liberce (Hanousek, Vít). Delegát: Krejčí z Nupak. Diváků: 300.

Sestavy - N. PAKA: Bartalský - Motyčka, M. Ptáček, Faitl, Jisl (78. Žalman) - Mokošín (56. Labík), Věchet, Rozsévač, Janda - Bastin (64. Janouch), Macháček.
FK PCE B: J. Ptáček - Baldrych, Tischler, Šejvl, Konvalina - Kim, Prokopec (83. Mandutz), Sklenář, Fusek - Klátil (83. Vágner), Hundák.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B"Přestože jsme se na utkání důkladně připravovali a věděli jsme jakou hrou se budou domácí prezentovat, již ve třetí minutě jsme obdrželi lacinou branku po dlouhém autovém vhazování. Poté jsme se snažili o vyrovnání, měli jsme míč více na kopačkách a za naši aktivitu jsme byli odměněni vyrovnávacím gólem, který vstřelil z penalty Hundák. Bohužel místo toho, aby nás vyrovnávací branka povzbudila, vyrobili jsme další hrubku a domácí vstřelili druhou branku. Stále jsme se tlačili za vyrovnáním, ale nepohlídali jsme rychlou brejkovou situaci a inkasovali jsme potřetí. V poločase jsme přeskupili řady a i nadále jsme byli více na míči a celkem slušně kombinovali. Snažili jsme se nepříznivý výsledek otočit v náš prospěch. Vypracovali jsme si i pár brankových příležitostí, ale domácí skvělými zákroky podržel brankář Bartalský. A jak už to tak bývá, za naši střeleckou nemohoucnost jsme byli potrestáni, kdy jsme obdrželi čtvrtou branku po standardní situaci a tato branka utkání definitivně rozhodla. Poté jsme se snažili alespoň výsledek kosmeticky upravit, ale bohužel jsme v závěru utkání obdrželi pátou branku. Domácí vyhráli zaslouženě, neboť hráli jednoduše a přímočaře a byli důrazní v koncovce, my jsme umřeli na krásu."

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 06.04.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )