MFK Trutnov FK Pardubice B 3 : 0 (2 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2013/2014 | 18. kolo | 23.03.2014 | Stadion Trutnov

Tříbranková prohra v Trutnově

V nedělním deštivém odpoledni zajížděla pardubická rezerva do Trutnova. Na místní umělé trávě se zápas lépe vydařil domácím, kteří si připsali výhru 3:0. Hostům tentokrát zápas nevyšel dle představ.

18. kolo

MFK Trutnov - FK Pardubice B 3:0 (2:0)

Hosté měli do zápasu výborný vstup a již v 64. vteřině zápas se ve vyložené šanci zjevil po akci Kima Klátil, ale pardubický forvard nezakončovil tak, jak si představoval a Šťastný dokázal míč vykopnout na roh. V šesté minutě měli první šanci domácí, ale pohotová Kejzlarova střela skončila nad brankou Čihaře. Za dvě minuty po centru hlavičkoval Holubec, ale pardubický brankář míč chytil. V 18. minutě se do šance dostával Klátil, ale nezakončil, domácí poté poslali míč dlouhým pasem dopředu. Prokopec ho nedokázal dostat do bezpečí a Kovář přesnou střelou po zemi k tyči z hranice vápna otevřel skóre - 1:0. Ve 28. minutě se domácí radovali znovu, když se po nedůrazu v hostující obraně dostal ke střelel Holubec a s trochou štěstí zvýšil na 2:0. Ve 33. minutě se do šance prodral Vencl, ale nakonec z toho byl jen roh. Ve 38. minutě měl snížení na kopačce Konvalina, ale Šťastný ho vychytal. Do kabin tak šli spokojenější domácí, ačkoliv hosté sice měli míč více na svých kopačkách, ale branku se jim vstřelit nepodařilo.

Ve 48. minutě poslal vysoký míč na branku Sklenář, Šťastný ho dokazál vyrazit a stejně tak si poradil s dorážkou Klátila. Hosté se tlačili více do útoku, chtěli zápas ještě zdramatizovat snížením, ale domácím se tak zase otevírala okénka v pardubické obraně. Jedno takové využil v 69. minutě ve třetí branku přesnou křížnou střelou od tyče Kejzlar a upravil na 3:0. V 77. minutě po narážečce s Kudrnou zakončoval Sklenář, ale Šťastný byl na místě a žádný míč tak za svá záda v celém zápase nepustil a domácí se tak po výhře bodově dotáhli právě na pardubickou rezervu.

Fakta - branky: 19. Kovář, 28. Holubec, 69. Kejzlar. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Poživil z Liberce (Krupa, Moník). Delegát: Kroh z Písku. Diváků: 155.

Sestava FK PCE B: Čihař - Prokopec (72. Křivka), Tischler, Vencl, Konvalina - Kim, Kudrna, Šejvl, Vanžura (46. Krejčí) - Sklenář, Klátil (82. Klír).

Kamil Řezníček, trenér FK Pardubice B: " Z výsledku a předvedené hry jsem zklamán. Způsob jakým jsme se prezentovali v Trutnově nemá vůbec nic společného s bojem o body v mistrovském zápase. Co je nám platné, že jsme byli lepší v držení míče, než soupeř. Předváděli jsme sice na oko pěkné, ale zcela neúčelné kombinace a za celý zápas jsme pomalu nevystřelili na branku. Domácí nás předčili v nasazení a bojovnosti, hráli jednoduše a přímočaře a zaslouženě nás porazili. Z našeho mužstva se nenašel nikdo, kdo by si zasloužil pochvalu. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 23.03.2014 | Zdroj fotky: redakce )