FK Pardubice U-21

FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21 3 : 2 (2 : 2) FK Pardubice U-21 FC MAS Táborsko

Juniorská liga 2013/2014 | 42. kolo | 09.06.2014 | Stadion Pod Vinicí II., Pardubice

Konec soutěže stejný jako začátek

Když pardubičtí junioři 27. července 2013 vyhráli v Táborsku 2:3 asi nikoho z nich nenapadlo, že se stejný výsledek zrodí i v úplně posledním kole a zápasu letošní Juniorské ligy 9. června 2014. Domácí však po bojovném výkonu zvítězili naprosto spravedlivě a na hlavním hřišti Pod Vinicí, tak ukončili tento soutěžní ročník.

42. kolo

FK Pardubice U21 - FC MAS Táborsko 3:2 (2:2)

Úmorné vedro vysilovalo hráče při každém sprintu, ovšem ani nezbedné počasí nezabránilo hned čtyřem brankám v první třetině zápasu. Skóre otevřel už v šesté minutě Jaroslav Bosnyak, od kterého se šťastně odrazila střela Kukučky - 0:1. Druhou ránu přidal Pardubicím v 18. minutě Robert Mariotti, když proměnil pokutový kop po sporném zákroku Peška. Táborsko vedlo o dvě branky a zdálo se, že režie zápasu je dána.

Jenže ihned po rozehře se domácí nastěhovali na útočnou polovinu a také si pomohli šťastným gólem. Peškův centr do křídla se od soupeře odrazil přímo do šance Lukáši Rydvalovi, který sám před Vavřinou nezaváhal - 1:2. Střelecké hody pak na dlouho ukončil Hubert Kopecký, který z pěti metrů doklepával akci Rydvala - 2:2.

Dělení na třetiny bylo pro zápas příhodné. Zatímco v první padaly branky, v té druhé se výhradně jen bojovalo. Až kolem 60. minuty museli znovu do akce gólmani. A bylo se rozhodně na co koukat. Pardubičtí hráči Vágner s Kopeckým orazítkovali tyč a břevno, Kukučka na druhé straně dvakrát z dobré pozice přestřelil.

Jak se blížil konec, zdálo se, že více sil zůstalo domácím hráčům, takže se hrálo častěji na polovině Táborska. Přesto měl tutovou šanci na zlomení zápasu Hergesell, který se schoval za pardubickou obranou, ale zakončil dělovkou do tyče. Až čtyři minuty před koncem odmítl dělbu bodů Dominik Čáp, jemuž po Klírově přihrávce nezbývalo nic jiného, než zblízka trefit prázdnou branku - 3:2. Beznadějně poslední Pardubice tak v derniéře vyhrály stejně jako v premiéře soutěže.

Fakta - branky: 18. Rydval, 28. Kopecký, 86. Čáp - 6. Bosnyak, 17. Mariotti z pen. Bez karet. Rozhodčí: Orel z Vysoké nad Labem (Pilný, Drábek). Diváků: 80.

Sestavy - FK PCE U21: Čihař - Čáp, Pešek, Řezníček II, Mandutz - Vágner (88. Fidler), Portyš (64. Knotek), Kopecký (83. Klír), Vanžura (68. Krejčí) - Rydval (90. Strouhal), Pražák.

TÁBORSKO: Vavřina - Bíba, Sazma (86. Kubinec), Jaroš, Chirinciuc - Kukučka, Horváth, Kluzák - Hergesell, Bosnyak (61. Týnavský), Mariotti.

(Autor: David Záruba; Lukáš Ouředník | Datum: 09.06.2014 | Zdroj fotky: Radek Klier )