FK Pardubice U-21

FC Vysočina Jihlava FK Pardubice U-21 12 : 1 (6 : 0) FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21

Juniorská liga 2013/2014 | 41. kolo | 29.05.2014 | Na Stoupách

Vysoká porážka juniorky na Vysočině

V předehrávce 41. kola Juniorské ligy zajížděli pardubičtí mladíci na Vysočinu, kde se utkali s Jihlavou. Celý zápas zkrápěl trávník stadionu Na Stoupách vytrvalý a silný déšť, který výrazně více svědčil domácím mladíkům, kteří zvítězili dvouciferným výsledkem 12:1.

41. kolo

FC Vysočina Jihlava - FK Pardubice U21  12:1 (6:0)

Domácí do zápasu vstoupili velmi aktivně a již v páté minutě se ujali vedení po hlavičce Duby. Stejný hráč unikl ve 23. minutě po levé straně a přesnou křížnou střelu zvýšil na 2:0. Za dvě minuty přidal třetí gól Levai, který byl úplně volný po dalším centru ze strany. Ve 29. minutě Duba orazítkoval tyč za již překonaným Koubou. Ve 31. unikl Kelbler a upravil na 4:0, aby za další tři minuty po rohu osamocený Pedro zvýšil již na 5:0. V předposlední minutě první půle ještě zvýšil Kelbler na poločasových 6:0. Hostující hráči v první půli absolutně neplnili pokyny trenérů, nebránili, nebojovali a nepřesnými přihrávkami vytvářeli šance pro domácí hráče, kteří je využívali.

Do druhé půle se hostující obraz hry trochu zlepšil a poločasový stav vydržel až do 70. minuty. Poté z jasného ofsajdu uzavřel hattrick mládežnický reprezentant Duba, aby za další dvě minuty již na 8:0 zvýšil Fulnek, který měl na pravé straně otevřenou dálnici. Jediným světlým momentem Pardubic byla v 75. minutě individuální akce Hrona, který obešel tři protihráče a tvrdou střelou snížil na 8:1. Jenže hned za minutu po pravé straně unikl opět Fulnek a pohodlně zvýšil na 9:1. A hned po rozehrávce hostů vstřelil Duba desátý gól. V 84. minutě navíc sudí Ochotnický posoudil běžný faul Čápa ve vápně jako penaltový a tak dostal možnost zahrání penalty gólman Soukup, který míč napálil do branky - 11:1. Dvě minuty před koncem vstřelil branku ještě Urbánek, čímž se stav zápasu uzavřel na neuvěřitelných 12:1...

Fakta - branky: 5., 23., 71. a 77. Duba, 25. Levai, 31. a 44. Kelbler, 34. Pedro, 73. a 76. Fulnek, 84. Soukup z pen., 88. Urbánek - 75. Hron. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Ochotnický z Prahy (Dobrovolný, Reich). Diváků: 30.

Sestavy - JIHLAVA: Soukup - Tomovič, Pedro, Berky, Klusák - Fulnek, Urbánek, Demeter, Levai (53. Salcin) - Duba, Kelbler.

FK PCE U21: Kouba - Mandutz, Čáp, Křivka (78. Pšenička), Fidler - Portyš, Hron, F. Uhlíř, Knotek (36. Panchártek), Krejčí - Rydval (65. Šlégr).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 29.05.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )