FK Pardubice U-21

FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21 0 : 1 (0 : 1) FK Pardubice U-21 FK VIAGEM Příbram

Juniorská liga 2013/2014 | 38. kolo | 19.05.2014 | Stadion Pod Vinicí II., Pardubice

Těsná domácí prohra juniorky s Příbramí

V dalším kole Juniorské ligy přivítaly Pardubice v tabulce čtvrtou Příbram. Domácí celek tentokrát s pěti hráči z kádru A týmu předvedl herně velmi solidní výkon. Bohužel to na body opět nestačilo, když o výhře hostů rozhodla již třetí minuta zápasu. Od té doby byli domácí lepší, ale vstřelit branku jim bohužel nebylo přáno.

38. kolo JL

FK Pardubice U21 - 1. FK Příbram 0:1 (0:1)

Hned ve třetí minutě unikl po pravé straně hostující Macháček, jehož centr přetavil v branku zakončující Šindelář, který překonal v Juniorské lize debutujícího brankáře Koubu - 0:1. Hra se poté uklidnila a postupem času začali tempo hry diktovat domácí. veškeré střelecké pokusy, ale končily mimo branku, jako Venclův přízemní pokus, nebo trestný kop Kima, který skončil v náruči gólmana. Kromě toho se začalo trochu jiskřit v osobních soubojích, což bohužel nezvládal hlavní rozhodčí vyhodnotit dle litery pravidel, jinak by musel být vyloučen příbramský Divíšek ve 36. minutě... Do kabin se tak šlo za těsného vedení Středočechů.

Do druhé půle domácí vstoupili s jasným cílem minimálně vyrovnat. Ve 46. minutě se ale ve velké šanci ocitl Danoski, ale z dobré pozice mířil mimo branku. Hned z protiútoku zacentroval z levé strany Fusek a Sklenář orazítkoval břevno příbramské branky! Od této chvíle byli domácí jasně lepší a bojovali až do závěrečného hvizdu nepřesného sudího minimálně o vyrovnání. Bohužel největší šanci v 76. minutě po centru Sklenáře, kdy se míč kutálel po brankové čáře nedokázal do branky dopravit dobíhající Pouček. Když ani několik standardních situací k brance nevedlo, mohl v předposlední minutě pečetit výhru hostující Suchan, ale z brejku mířil vedle. A když sudí v závěru nepřidal ani vteřinu, tak domácí hráči museli přijmout další těsnou porážku v soutěži, ačkoliv jejich dnešní výkon patřil k nejlepším na jaře.

Za týden juniorka zajíždí do Horních Počernic, kde hraje svá utkání pražská Slavia.

Fakta - branka: 3. Šindelář. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Černý z Prahy (Fišer, Šedivka). Diváků: 80.

Sestavy - FK PCE U21: Kouba - Křivka, Pešek, Vencl, Konvalina (58. Mandutz) - Portyš (46. Fidler), Sklenář, Knotek (66. Hron), Kim (79. D. Pánek), Fusek - Pouček (79. Vágner).
PŘÍBRAM: Štěpanovský - Macháček, Kvída, Divíšek, Šindelář - Kdolský (83. Šrajn), Danoski (60. Suchan), Krameš, Šípek, Bolina (60. Ježdík) - Řezáč.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 19.05.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )