FK Pardubice U-21

1. SC Znojmo FK FK Pardubice U-21 4 : 0 (3 : 0) FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21

Juniorská liga 2013/2014 | 35. kolo | 01.05.2014 | Stadion Třinec

Sváteční prohra juniorky ve Znojmě

Ve vloženém čtvrtečním kole zajížděla pardubická juniorka na Svátek práce do Šatova, kde hraje svá utkání juniorka prvoligového Znojma. Hosté byli povzbuzeni pondělní výhrou nad Třincem, ale tentokrát se museli obejít bez mnoha hráčů, kteří mají v pátek maturitní písemné zkoušky. O osudu zápasu se rozhodlo již během první čtvrthodiny.

35. kolo

1. SC Znojmo FK - FK Pardubice U21  4:0 (3:0)

Domácí začali velmi aktivně, ale hostující obrana to debutantovi v brance Truhlářovi moc neulehčila, spíše naopak. Po dvou zbytečných chybách se totiž domácí rychle ujali vedení po brankách Stáni a Lamy. V 15. minutě navíc Pešek špatným odkopem nabídl šanci Lamovi, ten ještě posnul míč před branku Cihlářovi, který zblízka upravil již na 3:0. Teprve po této brance hosté začali lépe bránit a i když měli domácí i nadále převahu, tak již do přestávky žádnou šanci nevyužili, buď vlastní nepřesností, nebo díky zákrokům Truhláře.

Do druhé půle udělali oba celky několik změn, domácí hned čtyřmi střídáními, hosté změnou rozestavení a hra se opticky vyrovnala. V 63. minutě měl navíc velkou šanci Rydval, když se dostal až do vápna, ale jeho střelu Doleček vyrazil. V 66. minutě však dostal opět mnoho prostoru Lama, jehož zpětnou přihrávku proměnil ve čtvrtý gól Kirschner. V 70. minutě se do koncovky prodral Jiří Růžička, ale nakonec nevystřelil. Na druhé straně zahrozil opět Lama, který vracel Truhlářem odhlavičkovaný míč před vápnem na opuštěnou branku, kterou však minul. V 80. minutě předvedl vynikající zákrok Truhlář, který z bezprostřední blízkosti dokázal mimo branku vytlačit gólovou hlavičku Odehnala. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo a tak si domácí připsali výhru 4:0. Další utkání čeká pardubickou v pondělí na domácím hřišti proti Jablonci.

Fakta - branky: 10. Stáňa, 11. Lama, 15. Cihlář, 66. Kirschner. ŽK: 1:5. Rozhodčí: Adámková z Brna (Hájek, Hanáková). Diváků: 200.

Sestavy - ZNOJMO: Doleček - Honz (46. Ugwu), Pokorný, Odehnal, Šálek (46. Jarić) - Slavík (46. Vala), Liener - Stáňa (56. Kirschner), Lama, Cihlář (46. Janák) - Comara.
FK PCE U21: Truhlář (88. Ouředník) - Jiří Růžička, Pešek, Křivka, Mandutz - Strouhal, Konvalina (57. Klír), Portyš, Fidler - Krejčí, Rydval (67. Mayer).

Ohlasy trenérů

Tibor Duda (1. SC Znojmo): „Brzy jsme se dostali do vedení, začátek se nám z pohledu vstřelených branek velice povedl. Pak už jsme víceméně hru kontrolovali. Chtěli jsme dát co nejvíce příležitosti i ostatním hráčům, tak jsme to do druhé půle hodně prostřídali. Neříkám, že by se nám to vymstilo, ale přišlo zranění a museli jsem dohrávat v deseti."

Kamil Řezníček (FK Pardubice): "Zápas jsme jednoznačně prohráli vlastními chybami. Soupeř byl v první půli lepší, rychlejší. Využil mírného protivětru, během chvíle rozhodl utkání třemi rychlými góly. My jsme naopak vůbec nedokázali být nebezpeční. V druhé části jsme trochu prostřídali, protože jsme hráče potřebovali pošetřit, jelikož juniorka funguje zároveň i jako rezervní tým. Domácí do druhé půle také hodně prostřídali, čímž se hra trochu vyrovnala. Znojmo zaslouženě zvítězilo."

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 01.05.2014 | Zdroj fotky: 1scznojmo.cz )