FK Pardubice U-21

FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21 3 : 2 (1 : 2) FK Pardubice U-21 FK Fotbal Třinec

Juniorská liga 2013/2014 | 34. kolo | 28.04.2014 | Stadion Pod Vinicí II., Pardubice

Famózní obrat juniorky a zlomené prokletí proher!

Neuvěřitelné se stalo skutkem. Pardubická juniorka doslova vybojovala své třetí vítězství v Juniorské lize. Stalo se tak poprvé od 12. srpna 2013 a navíc zlomila prokletí 17 proher v řadě. I tentokrát to však dlouho na bodový zisk nevypadalo. Hosté vedli 0:2, ale domácí poté do přestávky snížili Hronem, aby hned po pauze vyrovnal Křivka a v poslední minutě vyvolal euforii na domácí straně střídající Jiří Růžička.

34. kolo

FK Pardubice U21 - FK Fotbal Třinec 3:2 (1:2)

Hosté ze Slezska do zápasu vstoupili velmi aktivně a již ve čtvrté minutě měl gól na kopačce Dedič, ale Ptáček ho zblízka pohotově vychytal. Ve 14. minutě znovu zahrozil Dedič, ale Ptáček jeho střelu vyrazil, stejně jako za minutu další šanci stejného hráče. V 18. minutě se však již po přihrávce Velnera Dedič gólově prosadil a hosté šli do vedení - 0:1. Ve 24. minutě chybu v domácí rozehrávce opět nekompromisně trestal René Dedič - 0:2. Ve 33. minutě se po individuální akci prosadil přesnou přízemní střelou k tyči Hron - 1:2. Ve 38. minutě mohl dvoubrankové vedení hostům vrátit po centru z levé strany Švábík, ale na zadní tyči mířil jen do boční sítě. Ve 43. minutě napřáhl Haša, ale Ptáček výborným zákrokem podržel domácí. Do kabin se tak šlo za těsného vedení Třince.
Do druhé půle domácí trenéři udělali dvě změny v sestavě a další v rozestavení hráčů a již ve 47. minutě to přineslo své ovoce, když se po rohu Konvaliny prosadil hlavou Křivka - 2:2. V 64. minutě se před domácí brankou zrodil neuvěřitelný závar, ale Ptáček ve spolupráci s obránci branku s velkou námahou uhájili. Poté se hrálo převážně mezi vápny, hosté hrozili zejména po stranách centry, ale domácí tentokrát zodpovědně bránili. Chvíli poté slibnou šanci nedotáhl Vágner, který od půlky unikal sám na branku soupeře, ale nakonec ani nezakončil. V 83. minutě unikl po pravé straně Krejčí, ale z dobré pozice střílel křížem vedle. Rozhodující okamžik zápasu se zrodil v poslední minutě zápasu. Hosté zahrávali slibnou standardní situaci, domácí se však ubránili a vyrazili do rychlého brejku Knotkem, ten posunul míč na nabíhajícího Křivku, který však místo očekávané střely ještě připravil střeleckou pozici pro dobíhajícího Jiřího Růžičku, jenž byl na hřišti pouhé dvě minuty a ten nechytatelnou střelou k tyči rozhodl o cenné domácí výhře 3:2!

Fakta - branky: 33. Hron, 47. Křivka, 90. Jiří Růžička - 18. a 24. Dedič. ŽK: 4:2. Rozhodčí: Vít z Jičína (Pilný, Šob). Diváků: 40.

Sestavy - FK PCE U21: Ptáček - Čáp (46. Strouhal), Baldrych, Křivka, Mandutz - Knotek, Hron (70. D. Pánek), Konvalina (68. Fidler), Vanžura (46. Pešek) - Vágner, Krejčí (88. Jiří Růžička).
TŘINEC: Rohel - Velner, Roman, Bulawa, Janec (67. Hála) - Švábík (81. Kalfas), Voves, Kyselý, Wojnar (67. Kufa) - Dedič (46. Trajkovski), Haša.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 28.04.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )