FK Pardubice U-21

FC Hradec Králové FK Pardubice U-21 2 : 0 (0 : 0) FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21

Juniorská liga 2013/2014 | 33. kolo | 22.04.2014 | Slavia H.K.

Dvoubranková prohra juniorky v derby

V novém areálu hradecké Slavie se odehrálo východočeské derby juniorek Hradce Králové a Pardubic. Ačkoliv je mezi oběma týmy velký bodový rozdíl, tak se více jak hodinu hry hrálo bez branek. Poté však domácí potvrdili roli favorita a dvěma góly rozhodly zápas ve svůj prospěch.

33. kolo

FC Hradec Králové - FK Pardubice U21  2:0 (0:0)

První šanci měli dle očekávání domácí ve třetí minutě, když Drozd dával míč před branku na nabíhajícího Jukla, ale tomu chyběl krůček ke gólovému zakončení. V 9. minutě se do koncovky dostal Rydval, ale gólman Zavřel jeho střelu s námahou vyrazil. Poté se hrálo dle domácích not, ale většina akcí votroků končila v zámezí, nebo na hranici velkého čtverce pozorně bránících Pardubic. Do konce první půle se tak skóre neměnilo.
Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, když ve 47. minutě měl jistý gól na kopačce Hofman, ale Ptáček ho zblízka vykryl. I poté měli domácí převahu, ale dostat míč do branky se jim nedařilo. Až v 62. minutě napřáhl zpoza vápna mládežnický reprezentant Trubač a na jeho tečovanou střelu Ptáček nedosáhl - 1:0. V 70. minutě měli hradečtí další vyloženou šanci, ale Krčál zblízka branku netrefil. V 83. minutě dostal příliš mnoho prostoru Trubač, navedl si míč až před vápno a vystřelil, Ptáček míč výborně vyrazil, ale bohužel pro hosty jen k Vágnerovi, který vrátil míč před branku na Jukla, jenž ho zblízka poslal do branky a upravil stav na konečných 2:0.

Fakta - branky: 62. Trubač, 83. Jukl. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Mikyska z Lelekovic (Podaný, Likař). Diváků: 200.

Sestavy - FC HK: Zavřel - Soukup, Zezula, Krčál - Trubač, Kopřiva (75. Hrabar), Vobejda, Hlavsa (59. Vágner), Drozd - Jukl, Hofman (72. Langr).
FK PCE U21: Ptáček - Čáp, Křivka, Baldrych, Konvalina (80. Strouhal) - Krejčí (83. Jiří Růžička), Hron (64. D. Pánek), Knotek, Vanžura - Rydval, Portyš.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 22.04.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )