FK Pardubice U-21

FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21 0 : 3 (0 : 0) FK Pardubice U-21 SK Sigma Olomouc

Juniorská liga 2013/2014 | 32. kolo | 14.04.2014 | Stadion Pod Vinicí II., Pardubice

Juniorka nezvládla závěr a podlehla olomoucké Sigmě

Již 32. kolo Juniorské ligy proti sobě svedlo juniorky Pardubic a Olomouce. Na druhém hřišti Pod Vinicí se v prvním poločase hrálo za velmi nepříznivého počasí bez branek. Do druhé půle se již počasí umoudřilo a mladíci Sigmy v posledních dvaceti minutách rozhodli o svém vítězství.

32. kolo JL

FK Pardubice U21 - SK Sigma Olomouc 0:3 (0:0)

Pardubičtí mladíci do zápasu tentokrát vstoupili dobře, snažili se být aktivní a držet soupeře daleko od své branky. Ačkoliv byli olomoučtí více na míči, tak nebyli nebezpeční. Pouze ve 20. minutě se do koncovky dostal Žák, obešel i Ptáčka, ale toho na brankové čáře zastoupil Knotek. Naopak hned ve 21. minutě se do šance dostal Hron, ale místo střely hledal lépe postavené spoluhráče, kteří se však k zakončení nedostali. Ve 39. minutě chyběl krůček ke gólovému zakončení Střížovi. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ten pokračoval dlouho i ve druhém poločase. Od 60. minuty se hosté dostali do stálého tlaku, ale domácí stále odolávali. Navíc v 68. minutě napřáhl Knotek, ale jeho dalekonosný pokus orazítkoval jen břevno olomoucké branky. Chvíli poté mohl z dobré pozice otevřít skóre Holub, ale trefil jen boční síť odkryté branky. V 72. minutě si to však vynahradil, když se po centru Stříže z levé strany dostal k zakončení ve skluzu - 0:1. V 76. minutě mohl zvýšit z otočky A. Ševčík, který mířil křížem těsně vedle. V 83. minutě pak hosté dostali možnost zahrávat pokutový kop po hodně sporném zákroku. Míč si postavil Holub a nekompromisně zvýšil - 0:2. V úplném závěru pak ještě dostal možnost k zakončení A. Ševčík a upravil na konečných 0:3.

Fakta - branky: 72. a 84. z pen. Holub, 89. A. Ševčík. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Adámková - Hock, Fojtík. Diváků: 30.

Sestavy - FK PCE U21: Ptáček - Čáp, Křivka, Fidler (37. Strouhal), Konvalina - Mandutz, Hron, Knotek, Vanžura (72. Rydval) - Krejčí (84. Jiří Růžička), Klír (33. D. Pánek, 78. Baldrych).
SIGMA: Chvěja - Hladík, O. Ševčík, Řehák, Stříž (80. Hýbl) - Bala (58. Jemelka), Richter, Banovec (72. Weinlich), Žák (87. Kotouč) - Holub, A. Ševčík.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 14.04.2014 | Zdroj fotky: Radek Klier )