FK Pardubice U-21

1. FC Slovácko FK Pardubice U-21 4 : 1 (1 : 0) FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21

Juniorská liga 2013/2014 | 31. kolo | 07.04.2014 |

Slovácko nad síly pardubické juniorky

V dalším kole Juniorské ligy zajížděli pardubičtí mladíci do Kunovic, kde se utkali s juniorkou Slovácka, které do tohoto zápasu poslalo hned šestici hráčů z prvoligového kádru. Hráčská kvalita tak byla jednoznačně na domácí straně a ačkoliv hosté dlouho drželi přijatelný výsledek, tak slabší devítiminutovka po hodině hry rozhodla o další prohře Pardubic.

31. kolo

1. FC Slovácko - FK Pardubice U-21  4:1 (1:0)

Od začátku zápasu udávali tempo hry domácí, ale hosté dobře bránili. Až ve 21. minutě dostal ve vápně příliš mnoho prostoru Lukáš a prostřelil Čihaře - 1:0. Ve zbytku první půle se již gólově nikdo neprosadil a tak se šlo do kabin za těsného vedení Slovácka.
Podobný obraz hry byl k vidění i ve druhé půli. Domácí byli na častěji na míči, ale dlouho nemohli najít zbraň na pardubickou obranu. Po hodině hry však centr z levé strany usměrnil nechytatelně hlavou k tyči svým druhým gólem v zápase Lukáš - 2:0. Za čtyři minuty byl střet Křivky s Trávníkem ve vápně posouzen jako nedovolený a domácí měli možnost pokutového kopu. K němu se postavil brankář Melichárek, ale Čihař jeho střelu k tyči vyrazil! Jenže hned vzápětí dostal ve vápně po centru zprava příliš mnoho prostoru Havlík a upravil na 3:0. Špatnou devítiminutovku hostů upravil v 69. minutě precizně provedeným trestným kopem přes zeď od tyče Trávník - 4:0. Domácí sice kontrolovali vývoj zápasu, ale v 83. minutě se hostům podařilo po parádní kombinační akci snížit na konečných 4:1 Markovičem.

Fakta - branky: 21. a 60. Lukáš, 66. Havlík, 69. Trávník - 83. Markovič. Bez karet. Rozhodčí: Gallo - J. Paták, Miko. Diváků: 50.

Sestavy - SLOVÁCKO: Melichárek - Chynoradský (61. Banasik), Daníček, Mezlík, Machač - Hanák, Trávník, Havlík, Michna (65. Groulík) - Ondřejka, Lukáš.
FK PCE U21: Čihař - Strouhal, Křivka, Řezníček II, Vanžura - Klír (75. Konvalina), Hron, Portyš, Krejčí - Rydval, Markovič.