FK Pardubice U-21

FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21 0 : 2 (0 : 1) FK Pardubice U-21 AC Sparta Praha

Juniorská liga 2013/2014 | 28. kolo | 24.03.2014 | UMT Ohrazenice

Pardubická juniorka počtvrté na jaře prohrála 0:2

Čtvrtý zápas na jaře, počtvrté s výsledkem 0:2. Střelecká nemohoucnost pardubických fotbalistů trvá, gólový půst nedokázali prolomit ani proti Spartě. Pražanům výhru zařídil útočník Štěpán Hájek, který se prosadil už po třech minutách a pak v závěru rozhodl definitivně.

28. kolo JL

FK Pardubice U21 - AC Sparta Praha 0:2 (0:1)

Vzhledem k velmi nepříznivému počasí se zápas přesunul na ohrazenickou umělku. Sparťané přijeli s hodně mladou sestavou, naopak domácí trenér zkusil namíchat jinou sestavu zejména směrem ke zlepšení ofenzívy. Bohužel to ani tentokrát nevedlo ke vstřelení branky. Naopak již ve třetí minutě domácí zahrávali rohový kop, jenže nízký centr Hrona hosté odvrátili, Pešek navíc unikl po pravé straně a přesným centrem našel ve vápně Hájka, který si míč zpracoval a následně nechytatelně poslal do branky - 0:1. Pardubičtí hru postupně vyrovnali, ale přesto do dvacáté minuty dvakrát po centrech zahrozil Jakubov, který nejprve hlavičkoval z dobré pozice kousek vedle branky a poté dokonce z hranice vápna orazítkoval tyč domácí branky. Ačkoliv se pardubičí hráči snažili protlačit se do koncovky, jejich centry sbíral gólman Kotěra. První pořádnou střelu na branku vyslal ve 37. minutě Vágner, ale trefil přesně do míst, kde stál domácí gólman. Naopak za tři minuty střílel na druhé straně přesně k tyči Čavoš, ale Ptáček míč do branky nepustil.

O poločasové přestávce ustal déšť, ale dění na hřišti to příliš neovlivnilo. Sparta bez potíží bránila prostor před Kotěrou a sama se snažila přidat druhý gól. Nutno dodat, že ani jeho pardubický Ptáček neměl dlouho moc práce. Vystrašila ho jen střela osamoceného Hájka po hodině hry, který zblízka zakončoval těsně nad. Trochu ofenzivních radostí přinesla až poslední čtvrthodinka. Pardubice sice dokázaly Spartu místy zatlačit, gólovou příležitost si nevypracovaly. Za zmínku stojí v 72. minutě situace, kdy po centru Mandutze zakončoval vedle branky Vágner. Naopak v domácí obraně vznikala okénka, kterých využívala především dvojice Čavoš – Hájek. Prvně jmenovaný nezužitkoval přímý kop z 18 metrů, druhý pak zblízka minul branku. Vše si vynahradili v 89. minutě, kdy po přihrávce Čavoše vstřelil Hájek svůj druhý gól v zápase a uzavřel tak na konečných 0:2.

Fakta - branky: 3. a 89. Hájek. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Ochotnický z Prahy (Arnošt, Šedivka). Diváků: 60.

Sestavy - FK PCE U21: Ptáček - Čáp, Baldrych, Pešek, Křivka (85. Fidler) - Mandutz (85. Klír), Hron (69. Knotek), Portyš (69. Krejčí), Vanžura (57. D. Pánek) - Vágner, Fusek.

SPARTA: Kotěra - Macháč, Matějka, Bederka, Vondra - Pešek, Hašek, Čavoš, Nečas (73. Moravec) - Jakubov (57. Kadlec), Hájek.

Kamil Řezníček, trenér FK Pardubice: " Utkání se mi hodnotí opět velice těžko, neboť jsme neodehráli špatný zápas a Spartě jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Inkasovaná branka ze 3. minuty ovlivnila vývoj utkání, neboť od té doby jsme se snažili o vyrovnání a hosté podnikali nebezpečné protiútoky. Oba soupeři si vytvořili pár šancí ke skórování, ale utkání bylo stále dlouho otevřené, až v závěru využila Sparta rychlého brejku a vstřelila rozhodující branku. Kluky musím pochválit ze poctivý přístup a kvalitní výkon, který opět na body nestačil. "

Petr Janoušek, trenér Sparty: " Domácí zodpovědně a důrazně bránili. V jejich hře byl projev dospělého fotbalu. My jsme soupeře naopak mohli přehrát rychlostí, ale scházela nám přesnost. Předvedli jsme rozpačitý výkon. Nebyli jsme tak fotbaloví, jak bychom si představovali, ale zato jsme opravdu bojovali o dobrý výsledek. "

Fotogalerie k zápasu

(Autor: David Záruba; Lukáš Ouředník | Datum: 24.03.2014 | Zdroj fotky: Radek Klier )