FK Pardubice U-21

FK Varnsdorf FK Pardubice U-21 2 : 0 (0 : 0) FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21

Juniorská liga 2013/2014 | 25. kolo | 03.03.2014 | Stadion Varnsdorf

Prohra juniorky ve Varnsdorfu

Druhé jarní kolo proti sobě svedlo tabulkově nejhorší celky letošního ročníku Juniorské ligy. Na umělé trávě v Kotlině se hrál bojovný fotbal s minimem šancí, v němž domácí nakonec zvítězili 2:0 po dvou brankách po hodině hry a oplatili tak soupeři podzimní debakl 7:0.

25. kolo Juniorské ligy

FK Varnsdorf U21 - FK Pardubice U21  2:0 (0:0)

V prvním poločase se hrálo a bojovalo převážně ve středu hřiště s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Střeleckých pokusů bylo také velmi málo a tak není divu, že se do kabin šlo za bezbrankového stavu.
Druhá půle byla přeci jen zajímavější. Pardubičtí se dostávali i ke střeleckým pokusům, ale žádný z nich ke gólu nevedl, stejně jako standardní situace a tak přišel trest. V 63. minutě domácí zahrávali autové vhazování na pravé straně, míč se po dvou prodloužení hlavou dostal na zadní tyč k volnému Halbichovi, který poslal míč do branky - 1:0. V 66. minutě měl vyrovnání na kopačce Rydval, ale jeho pokus domácí gólman zlikvidoval a z následného protiútoku přišel druhý trest. Obranný zákrok Křivky v pokutovém území byl totiž posouzen jako penaltový. K pokutovému kopu se postavil Černý a bezpečně proměnil - 2:0. Pardubice vrhly všechny síly do útoku, ale tím vznikali další šance domácích do otevřené obrany hostů. Jednu takovou neproměnil Daníček, když za již překonaným Ptáčkem vyhlavičkoval míč nad břevno Knotek. V 76. minutě hosté zahrávali přímý kop z ideální pozice na hranici velkého vápna, jenže Konvalinova střela mířila vedle domácí branky... Ani další snaha hostů o korekci stavu již k ničemu nevedla a tak si domácí připsali dvoubrankovou výhru.

Fakta - branky: 63. Halbich, 67. Černý z pen. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Lerch z Prahy (T. Kovařík, Šimeček). Diváků: 40.

Sestavy - VARNSDORF: Klouda - Šimoník, Zieris, Čurgali, Grahovac (26. Prieložný) - Polanský, Daníček - Ruszó (79. Knížek), Černý, Mpongo (46. Spáčil) - Halbich (86. Šiška).
FK PCE U21: Ptáček - Knotek, Pešek, Křivka, Konvalina - Klír (64. Strouhal), Jan Růžička, Hron (71. T. Jelínek), Vanžura - Rydval (85. Jiří Růžička), Štemberk (82. Fidler).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic: " K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do Varnsdorfu, který je v tabulce Juniorské ligy hned nad námi. Od počátku bylo zřejmé, že se střetla mužstva, která jsou na tom fotbalově podobně a ve hře nebyl vidět žádný větší rozdíl. První poločas se hrál otevřený fotbal, ale bez větších brankových příležitostí. Převažoval boj ve středu pole. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe, než domácí a vypracovali jsme si mírnou herní převahu. Bohužel se nám nepodařilo skórovat a soupeř nás za to potrestal, kdy po sérii našich hrubých individuálních chyb, kdy jsme nepokryli hráče v pokutovém území, který zcela volný naběhl na centr a bez problému prostřelil brankáře Ptáčka. Tato branka byla rozhodující pro další vývoj utkání. My jsme se tlačili za vyrovnáním a domácí vyráželi do brejkových situací, přičemž jednu z nich opět využili, kdy zaznamenali branku z pokutového kopu. V závěru utkání jsme již mohli pouze výsledek kosmeticky upravit, když jsme měli velikou šanci ke vstřelení branky po přímém volném kopu z hranice pokutového území, avšak Konvalina těsně minul branku. V tomto zápase soupeř nebyl lepší, ale musíme podotknout, že vyhrál zaslouženě, neboť vstřelil dvě branky, což nám se opět nepodařilo. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 03.03.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )