FK Pardubice B FK Pardubice B 3 : 2 (3 : 2) FK Pardubice B FK Kratonohy

Přátelská utkání B-týmu 2013/2014 | Příprava | 22.02.2014 | UMT Ohrazenice

Těsná výhra rezervy nad Kratonohami

Pardubická rezerva si k předposlednímu přípravnému utkání pozvala čtvrtý celek Královéhradeckého krajského přeboru z Kratonoh. Soupeř se představil s několika expardubickými hráči (Fidra, Sadílek, Franc, Dostál, D. Jelínek) a působil fotbalově. Ve druhé půli se již do hry moc nedostával a pouze pozorně bránil. Domácí sice měli velkou herní převahu, ale žádná další branka již nepadla.

FK Pardubice B - Sokol Kratonohy 3:2 (3:2)

První vážnější příležitost měl hostující Fidra, ale orazítkoval jen břevno domácí branky. Ve 22. minutě putoval míč po ose Šejvl - Konvalina - Hron a posledně jmenovaný přesnou střelou otevřel skóre - 1:0. Pardubičtí však poté vyrobili během dvou minut dvě velké chyby a zkušený soupeř trestal. Nejprve ve 36. minutě vyrovnal Dostál a hned vzápětí hlavička Semelky znamenala otočení stavu na 1:2. Ještě do přestávky se pardubickým podařilo stav znovu otočit ve svůj prospěch. Ve 42. minutě po centru Vágnera z pravé strany usměrnil míč do sítě Klátil - 2:2. Za další dvě minuty se dostal centrovaný míč až na zadní tyč, kde byl připraven Fidler a zblízka upravil na poločasových 3:2.

Ve druhé půli již kromě platonické převahy domácích nebylo k vidění nic zajímavého a tak zápas skončil 3:2.

Fakta - branky: 22. Hron, 42. Klátil, 44. Fidler - 36. Dostál, 38. Semelka. Rozhodčí: Fojtík z Pardubic (Kaplan, Mariánus).

Sestava FK PCE B: Čihař (46. D. Růžička) - Prokopec (46. Jiří Růžička), Baldrych, Čáp, Konvalina - Vágner, Šejvl (46. Strouhal), Hron (46. Portyš), Fidler - Klátil (46. Krejčí), Rydval.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic: " První poločas byl z naší strany výrazně lepší, než ten druhý. Byli jsme aktivní, pohyblivější a celkem se nám dařila kombinace, škoda, že jsme naši herní převahu nevyjádřili více vstřelenými brankami. Paradoxně jsme po našich hrubých individuálních chybách prohrávali a tím jsme si mohli pokazit celkem slušný dojem z předváděné hry. Po obdržení druhé branky však kluci zapnuli a dokázali do konce poločasu utkání výsledkově otočit. To co se odehrálo ve druhém poločase, nemělo z naší strany moc s fotbalem společného. Vůbec jsme nehráli to, co jsme si řekli. Upustili jsme od aktivní hry, sice jsme více drželi míč, ale k ničemu to nevedlo. Nevytvořili jsme si skoro žádné šance a individuální způsob řešení některých herních situací se nevidí ani v nejnižších soutěžích. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 22.02.2014 | Zdroj fotky: Libor Čihák )