FC Žďár n. S. FK Pardubice B 0 : 1 (0 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Přátelská utkání B-týmu 2013/2014 | Příprava | 25.01.2014 | UMT Žďár n/S.

Výhra juniorky na Vysočině

K druhému přípravnému utkání zajížděla pardubická juniorka v sobotním mrazivém dopoledni do Žďáru nad Sázavou, kde se utkala s místním účastníkem MSFL. O těsné jednobrankové výhře pardubických mladíků rozhodla jediná branka Václava Sklenáře na začátku druhé půle.

FC Žďas Žďár nad Sázavou - FK Pardubice B/U21  0:1 (0:0)

První velkou šanci měl Sklenář v osmé minutě, kdy zachytil špatný odkop domácího gólmana, ale z velké dálky opuštěnou branku o kousek minul. Ve 21. minutě měli první příležitost domácí, ale Kouba hosty podržel. Hned za minutu se do šance dostal Sklenář, ale gólman domácích vyrazil míč na roh. Ve 24. minutě zakončoval pohotově zády k brance Klátil, ale mířil těsně nad. Poté se bojovalo převážně ve středu hřiště s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Ve 41. minutě se v další vyložené šanci zjevil Klátil, ale zblízka domácí branku minul. První půle tak skončila bez branek.
Do druhé půle udělali hosté sedm změn v sestavě  a navíc ještě šesticí mladých hráčů pomohli doplnit B dorost na utkání v Náchodě. Pět minut po přestávce přišel rozhodující okamžik zápasu, když se další špatný odkop domácího brankáře dostal ke Sklenářovi, který z dobrých třiceti metrů poslal míč do opuštěné branky - 0:1. Ve zbytku zápasu se již nic zajímavého neudálo a tak si hosté odvezli první těsnou výhru v tomto roce.

Fakta - branka: 50. V. Sklenář.

Sestava FK PCE B/U21 - 1. poločas: Kouba - D. Pánek, Pešek, Čáp, Fidler - Jan Růžička, Hron, Portyš, Vanžura - V. Sklenář, Klátil.
2. poločas: Kouba - Konvalina, Křivka, Baldrych, Knotek - Krejčí, Sklenář (70. Jan Růžička), Sůra, Vanžura (70. D. Pánek) - Klátil (70. Fidler), Rydval (82. Vanžura).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic" V dalším přípravném utkání jsme se střetli s tradičním soupeřem ze Žďáru nad Sázavou hrajícím MSFL. V prvním poločase jsme byli více na míči než soupeř, byli jsme pohyblivější, ale trápila nás zdlouhavá rozehrávka směrem do stran a dozadu, která měla poté za následek spoustu zbytečných soubojů, místo rychlého přechodu do útočné fáze. Soupeř podnikal rušivé kontry po našich chybách v rozehrávce, ale do větší šance se dostal pouze jednou. Za to my jsme si v první půli vytvořili zhruba pět brankových příležitostí, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Do druhé půle jsme prostřídali a nastoupivšími hráči se výrazně zvedla naše fotbalová kvalita a zkušenost, což vyústilo ve vedoucí branku Vaška Sklenáře. Soupeře jsme již poté do brankových příležitostí nepustili a bohužel ani nám se nepodařilo skórovat, i když pár šanci jsme si ještě vypracovali. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 25.01.2014 | Zdroj fotky: redakce )