FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 1 (1 : 1) FK Pardubice B TJ Sokol Živanice

Přátelská utkání B-týmu 2013/2014 | Příprava | 18.01.2014 | UMT Ohrazenice

V první přípravě remíza se Živanicemi

Spojený tým pardubické rezervy a juniorky v sobotu na ohrazenické umělce přivítal v prvním přípravném duelu Živanice. Domácí hráči šli do utkání z plné přípravy, když v tomto týdnu absolvovali kondiční blok, ve kterém měli denně tři pestré tréninkové fáze. Nový trenér Kamil Řezníček dal příležitost všem hráčům, jenž měl k dispozici. Utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou, když obě branky padly v prvním poločase.

FK Pardubice B/U21 - TJ Sokol Živanice 1:1 (1:1)

Domácím ještě navíc chyběli zraněný Hanč, Vágner, Štemberk, Čihař, V. Kakrda a omluvený Jan Růžička. Po oťukávacím úvodu se vedení ujali hosté, když po nedorozumění D. Pánka s D. Růžičkou lacino otevřel skóre Krejčík - 0:1. Poté se převážně bojovalo ve středu hřiště. Ve 40. minutě po faulu na Rydvala zahrával trestný kop z rohu vápna Sůra, jeho střelu Vaníček jen vyrazil a důrazný Baldrych hlavou zblízka vyrovnal - 1:1. Do druhé půle došlo v obou sestavách k několika změnám a oba celky i nadále bojovali převážně ve středu hřiště. Mnoho šancí k vidění nebylo, ale jednu velkou měl deset minut před koncem expardubický Lukáš Polák, který měl po centru z pravé strany velkou šanci, ale gólman Kouba ho vychytal. Utkání tak skončilo remízou 1:1.

Za týden v sobotu pardubičtí zajíždějí na hřiště účastníka MSFL do Žďáru nad Sázavou.

Fakta - branky: 40. Baldrych - 24. Krejčík. Rozhodčí: Drábek ze Starého Hradiště (Starý, Bém). Diváků: 60.

Sestavy - FK PCE: 1. poločas: D. Růžička - Konvalina, Baldrych, Křivka, D. Pánek (35. Jiří Růžička) - T. Molek (35. Portyš), Portyš (30. Klír), Sůra. Vanžura - Mihovský (35. Pleskot), Rydval. 2. poločas: Kouba - Mandutz, Čáp, Pešek, Jiří Růžička (62. Fidler) - Klír (62. Strouhal), Hron, Knotek, Strachota - Pleskot (62. T. Jelínek), V. Krejčí.
ŽIVANICE: Vaníček (46. Hlouš) - Novotný, Kabeláč, Ferčák (46. Buriánek), Pavlásek - Krejčík (77. Hamák), Gorol, T. Strnad, Hamák (62. D. Černík) - J. Černík (77. Mládek), Mládek (46. Polák).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic: " Na závěr našeho kondičního bloku jsme sehráli první přípravné utkání s divizními Živanicemi. V zápase nám nešlo tolik o výsledek, ale spíše o to, aby hráčí zvládli zápasové zatížení, což se povedlo. Samotný duel měl nasazení, hráči k němu přistoupili zodpovědně, bojovali a ačkoliv tam byly určité herní nedostatky, tak zápas měl kvalitu. Příležitost dostali všichni hráči, aby odehráli dostatečný počet minut. Důležité bylo, že se nikdo po velké zátěži nezranil a my můžeme pokračovat v tréninkovém cyklu dle plánu a v hojném počtu. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 18.01.2014 | Zdroj fotky: Libor Čihák )