FK Bohemians Praha FK Pardubice 0 : 3 (0 : 2) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2013/2014 | 18. kolo | 15.03.2014 | Praha - Střížkov

Parádní tříbranková výhra na Střížkově!

Druhé jarní kolo FNL nabídlo zajímavý souboj, když pardubičtí zajížděli na Střížkov na hřiště předposledních Bohemians Praha. Hráči Pardubic se v první půli dostali do dvoubrankového vedení, když jim k tomu pomohly chyby domácích hráčů. Ačkoliv hosté celou druhou půli hráli v deseti po sporném vyloučení Fikejze, o záchranu bojujícím domácím nedali sebemenší šanci na bodový zisk a v nastavení ještě přidali třetí gól.

18. kolo FNL

FK Bohemians Praha - FK Pardubice  0:3 (0:2)

Hostující trenéři udělali oproti minulému vítěznému duelu s Vlašimí dvě změny v sestavě. Místo Vencla vyběhl do stoperské dvojice k Němečkovi ke své druholigové premiéře Filip Kopřiva a místo Hundáka naskočil na hrot Radim Fikejz. V deštivém počasí a na těžkém terénu se v úvodu hrálo opatrně, ani jeden celek nechtěl udělat chybu. Ve 21. minutě se ale zrodila první chyba domácího gólmana, který po presinku Poučka špatně odkopl přímo k Rešetárovi, ale ten ze 35 metrů opuštěnou branku domácích minul. Ve 26. minutě po dlouhém pasu si domácí brankář Mandous křikl na stopera, který mohl míč v klidu odhlavičkovat, aby mu ho nechal dojít do vápna, jenže toho využil Pouček, který šel s Mandousem do výškového souboje. Nejistý gólman však míč nezkrotil, následně ho Pouček pohodlně poslal do prázdné branky a svým prvním druholigovým gólem otevřel skóre zápasu - 0:1! Ve 39. minutě šli hosté již do dvoubrankového vedení a nutno konstatovat, že to bylo opět s velkým přispěním domácích. Do vápna vlétl neohroženě s míčem Dostálek a od brankové čáry vracel míč před branku na nabíhající spoluhráče, jenže do přihrávky vložil nohu domácí stoper Hochmeister a nechtěně přímo do šibenice na přední tyči překonal svého gólmana - 0:2! Domácí celek byl evidentně zaskočen a určitě nečekal, že by do kabin mohli jít s dvougólovým mankem.
Hned na začátku druhé půle došlo k zajímavé situaci, kdy po pravém křídle pronikal Fikejz, byl nedovoleně zastaven, ale místo očekávaného trestného kopu pro hosty, sudí Bílek na radu asistenta Machálka vytáhl žlutou kartu pro pardubického útočníka za filmování pádu a protože to byla jeho již druhá v zápase, tak musel putovat do šaten. Domácím tak začala dlouhá přesilovka. Jenže hostující obranná hra byla naprosto bezchybná a zodpovědná. Kromě několika standardek, ze kterých pražané nic nevytěžili, se jen těžko dostávali přes hostující blok, jejich přihrávky na těžkém terénu často končily v zámezí a pardubičtí stále drželi dvoubrankový náskok. A jak pomalu ubýhal čas, tak se i snižovala možnost klokanů zápas zdramatizovat snížením. Frustraci domácích v závěru dokonale předvedl střídající Brazilec Coimbra, který po dvou "žlutých" faulech putoval pod sprchu již po 13-ti minutách svého pobytu na hřišti. Taktická hra Pardubic v závěru ještě přinesla jeden úspěch, když v nastavení unikl Hundák, krásně obstřelil vyběhnutého Mandouse a ještě přitom inkasoval tvrdý zákrok od expardubického Norka. Po rozehrávce byl zápas ukončen s velmi příjemným konečným skórem 0:3. Nutno ještě konstatovat, že byl pardubický tým celý zápas velmi hlasitě povzbuzován svým početným fan klubem. Tříbrankovou výhru tak kalí jen vyloučení Fikejze a 4 žlutá karta v sezoně pro Kudrnu, kteří budou mít za týden proti Mostu nucené volno.

Fakta - branky: 26. Pouček, 39. vlastní (Hochmeister), 90. (+1) Hundák. ČK: 1:1 (88. Coimbra - 46. Fikejz). ŽK: 3:3 (Ibragimov, Coimbra, Norek - Kudrna, Fikejz, Němeček). Rozhodčí: Bílek z Jablonce n. N. (Arnošt, Machálek). Delegát: Brutar ze Sezemic. Diváků: 307.

Sestavy - BOHEMIANS: Mandous - Laštovka, Šidlo (64. Sloboda), Hochmeister, Norek - Ondrušík (57. Hovorka), Rýdel, Demeter, Vlkanova, Ibragimov - Just (75. Coimbra).
FK PCE: Frydrych - Přibyl, Němeček, Kopřiva, Pospíšil - Rešetár (77. Jarosz), Kudrna, Jeřábek, Dostálek (90. Vencl) - Pouček (84. Hundák), Fikejz.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 15.03.2014 | Zdroj fotky: Radek Klier )