TJ Sokol Jablonec n. J. FK Pardubice 0 : 1 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

Pohár České pošty 2013/2014 | 2. kolo | 21.08.2013 | Stadion Jablonec n/J.

Pohárová povinnost splněna

Ve druhém kole Poháru České pošty zajížděli pardubičtí na půdu divizního nováčka do Jablonce nad Jizerou, jenž je farmou Jablonce nad Nisou. Hosté přijeli s devíti hráči ze širšího druholigového kádru, jenž byli doplněni o fotbalisty z rezervy. Zajímavé utkání bylo otevřené až do úplného konce zápasu. Rozhodujícími okamžiky byla neproměněná penalta domácích chvíli před přestávkou a gólová hlavička Marka Peška (na snímku) v poslední minutě.

2. kolo Poháru České pošty

TJ Sokol Jablonec nad Jizerou - FK Pardubice 0:1 (0:0)

V úvodu se hrál opatrný fotbal bez šancí, když více měli míč na svých kopačkách hosté. První příležitost měli v 18. minutě, kdy po pasu V. Kakrdy zakončoval pohotově T. Kakrda, ale míč skončil těsně vedle domácí branky. Poté hosté nedotáhli do koncovky několik slibných akcí, až přišel šok. Dvě minuty před přestávkou V. Kakrda spolu s tečovaným míčem zasáhl i Štemberka a protože to bylo ve vápně, tak nemohlo následovat nic jiného, než pokutový kop. K němu se postavil Václav Helm, ale Čihař vynikajícím zákrokem u pravé tyče vyrazil míč na roh! Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.
Tři minuty po pauze zacentroval z levé strany Konvalina, ale Polák o kousek branku přestřelil. V 53. minutě přišel rychlý brejk domácích, na jejímž konci orazítkoval Rudolf tyč. V 59. minutě prošel po pravé straně až do vápna Štemberk a opět výborný zákrok Čihaře zachránil hosty. Za dvě minuty trestný kop Palduse vyrazil znovu Čihař. V 63. minutě Polákův pokus zmařil gólman Farský. V 67. minutě se odražený míč dostal k Fouskovi, ale jeho střela z první skončila těsně vedle domácí branky. V 71. minutě na druhé straně hlavičkoval vedle Povr. Za dvě minuty zakončoval vedle Gebert. V 80. minutě se do šance dostal Hodas, ale Farský ho vychytal. V 83. minutě se po kombinační akci dostal ze strany sám před gólmana Fusek, ale svoji křížnou střelu namířil těsně vedle branky. Když už se zdálo, že zápas dojde do dramatického rozuzlení penalt, tak přišel přímý kop hostů, ke kterému se postavil Fousek a na jeho centr před branku vyskočil Pešek a poslal míč do sítě - 0:1! V nastavení ještě mohl po příhře Fuska přidat druhý gól Fousek, ale svou střelu poslal těsně nad domácí branku. Nic to již ale nezměnilo na postupu Pardubic do třetího kola. V něm se utkají s vítězem zápasu Břeclav - Slovácko, jenž se hraje až 4. září.

Fakta - branka: 90. Pešek. ŽK: 1:1 (Štemberk - Jan Růžička). Rozhodčí: Jílek (Urban, Kotalík). Delegát: Severýn z Liberce. Diváků: 560.

Sestavy - JABLONEC: Farský - Sedláček, Šulák, Barcuch, Helm - Štemberk (60. Paldus), Šilhán, Krystan, Povr - Rudolf (90. Holman), Gebert.
FK PCE: Čihař - V. Kakrda, Pešek, Šejvl, Konvalina - Polák (65. Pachl), Jan Růžička (76. Prokopec), Fousek, Fusek - T. Kakrda, Hodas (89. Vanžura).

Zbyněk Dujsík, hlavní trenér FK Pardubice: " Celé utkání se hrálo ve svižném tempu. V prvním poločase jsme byli aktivnější a drželi míč. Šance, které jsme si vypracovali, jsme bohužel nedali. Ve druhé půli to bylo klasické pohárové utkání a taktovku hry převzali domácí. Ti se dostali do několika šancí, ale podržel nás brankář Čihař, který navíc v první půli zneškodnil penaltu. V závěru jsme byli šťastnější a po standardní situaci rozhodli o postupu. Ještě musím zmínit, že se zápas hrál ve slušné fotbalové atmosféře. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 21.08.2013 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )