FK Náchod FK Pardubice 0 : 1 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

Pohár České pošty 2013/2014 | 1. kolo | 20.07.2013 | Stadion Náchod

Těsná výhra v Náchodě znamená postup

V rámci prvního kola Poháru České pošty zajížděly Pardubice do Bělovsi, kde se stejně jako vloni utkaly s týmem FK Náchod. Před rokem pardubičtí zvítězili v klidu vysoko 0:7, když proměnili většinu vypracovaných šancí. Letošní utkání však bylo v úplně jiném duchu, kdy hosté v první půli neproměnili šest šancí a o postup bojovali až do závěrečných minut, navíc proti deseti domácím. Střeleckou smůlu nakonec šest minut před koncem protrhl Petr Kudrna.

1. kolo Poháru České pošty

FK Náchod - FK Pardubice 0:1 (0:0)

V sedmé minutě se hosté ujali vedení, ale gól Pospíšila pro ofsajd neplatil. V 10. minutě po chybné rozehrávce hostů zahrozil Malý, ale akce skončila rohem. Ve 22. minutě se do dobré střelecké pozice dostal Petrus, ale Baláž s námahou vyrazil jeho střelu na roh. Hned za další minutu orazítkoval Petrus tyč domácí branky. Ve 25. minutě Baláž vytlačil na roh technický pokus Rešetára. Do poločasu hosté měli dalších pět slibných příležitostí, ale ani jedna v domácí brance neskončila. Naopak ve 44. minutě po rohu Náchoda a hlavičce Rompotla musel své umění předvést gólman Frydrych. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.
Hned na začátku druhé půle byl za faul na unikajícího Petruse vyloučen Kudláček a hostům začala dlouhá přesilovka. Domácí celek se ale stáhl do obrany a pardubičtí dlouho marně dobývali domácí branku a překonávali jejich urputnou obranu. Pořádná příležitost se zrodila až v 70. minutě, ale Rešetára vychytal Baláž. Za dvě minuty byl ve vyložené šanci domácí Malý, který se zjevil sám před Frydrychem, ale naštěstí pro hosty ho nedokázal přehodit. V 74. minutě dával Rešetár míč ideálně před branku na střídajícího Dostálka, ale tomu však chyběl krok k úspěšnému zakončení. V 84. minutě to již konečně vyšlo, když se hostům podařilo překonat domácí obranu a Fusek poslal míč z pravé strany před branku, Dostálek však uklouzl, ale dobíhající Kudrna ho poslal nechytatelně po zemi do branky - 0:1! Za minutu mohl výsledek pojisit Rešetár, ale své sólo zakončil jen střelou do gólmana Baláže. Nakonec však hosté těsnou výhrou udrželi a vybojovali si tak postup do druhého kola, v jehož rámci pojedou na hřiště nováčka divizní skupiny C do Jablonce nad Jizerou.

Fakta - branka: 84. Kudrna. ČK: 1:0 (46. Kudláček). ŽK: 2:1 (O. Nejman, Vrabec - Jeřábek). Rozhodčí: Houdek z Plzně (Jiřík, Mokrusch). Diváků: 150.

Sestavy -  NÁCHOD: Baláž - Moravec. Kudláček, Kábrt, Rompotl - Vrabec (89. D. Nejman), Bohuslav, O. Nejman, Strnad, Petr (69. Punar) - Malý (76. Plšek).
FK PCE: Frydrych - Přibyl, Tischler, Šejvl, Norek - Pospíšil (71. Dostálek), Kudrna, Jeřábek, Rešetár - Petrus (63. Fusek), Hundák (64. T. Kakrda).

Jiří Krejčí, trenér Pardubic: " Jednalo se o klasické pohárové utkání. My jsme v první půli hráli velmi dobře, ale neproměnili žádnou ze šesti vyložených šancí, navíc trefili tyč a gól Pospíšila neplatil pro ofsajd. Tím, že jsme nedali gól, tak měl papírově slabší soupeř stále o co hrát. Věděli jsme, že to nebude jednoduché. To se ukázalo ve druhém poločase, kdy jsme ani proti deseti hráčům nedokázali proměnit další šance, domácí bojovali a my začali být trochu nervózní, ale nakonec jsme ten kýžený gól dali a postoupili. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 20.07.2013 | Zdroj fotky: redakce FK PCE )