FK Pardubice U-19 B

FK Pardubice U-19 B FK Pardubice U-19 B 5 : 2 (0 : 0) FK Pardubice U-19 B SK Vysoké Mýto

VČ přebor dorostu U-19 2013/2014 | 10. kolo | 13.10.2013 | Stadion Na Dolíčku, Pardubice

Jasná výhra B dorostu nad Vysokým Mýtem

V desátém kole Východočeského přeboru dorostu přivítal pardubický B dorost U19 v zápase prvního s druhým týmem tabulky Vysoké Mýto a porazil ho jasně 5:2.

FK Pardubice U19 B - SK Vysoké Mýto 5:2 (3:2)

V utkání prvního týmu tabulky s druhým bylo od začátku jasné, kdo bude pánem na hrací ploše. Hráči Pardubic hráli s chutí, kombinovali a vytvářeli si jednu brankou příležitost za druhou a tak již v 5. min. zužitkoval centr Kopeckého hlavou Sokol a otevřel skore utkání - 1:0. Ve 12. min. zahrával Kopecký trestný kop a hráč Mýta tečoval jeho střelu mimo dosah svého brankáře - 2:0. Ve 13. min. Markovič orazítkoval spojnici tyče a břevna a snovou dvacetiminutovku ukončil faul na pronikajícího Molka ve vápně s následnou penaltou, kterou Kopecký bezpečně proměnil - 3:0. V této fázi utkání donácí na hřišti dominovali, ale několik dalších "tutovek" (Pipek, Molek, Markovič) zůstalo nevyužitých. Do konce poločasu však hráči Mýta stačili snížit stav na 3:2 po hrubých chybách pardubických hráčů Pipka a Karvánka, které takto kvalitní soupeř dokázal využít.

Druhý poločas byl již herně vyrovnanější, avšak stále byla znát větší herní aktivita domácích, kteří měli více míč na kopačkách. V 55. min. unikl po pravé střeně Molek, ale zakončil pouze do tyče. V 75. min. Fotul vystřelil do gólmana hostí, který jeho střelu vyrazil zpět a sám střelec dorážkou zvýšil na - 4:2. Konečné skóre utkání stanovil Markovič, který využil zazmatkování hráče hostí ve vápně, který mu přesnou přihrávkou před prázdnou branku nabídl  zvýšit na 5:2. Další navýšení skóre odmítl Panchártek, který v 90. min. šel sám na gólmana hostí, ale netrefil branku.

Vítězství domácího týmu bylo zcela zasloužené, neboť jejich hráči byli po celé utkání ve všech herních činnostech lepší. Trenéři vyslovili pochvalu za výkon pro celý tým.

Fakta - branky: 12 a 21. Kopecký, 5. Sokol, 75. Fotul, 82. Markovič - 34. Sommer, 40. Sháněl. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Miloslav Zita z Načešic (Pokorný, Felkl). Diváků: 30.

Sestava FK PCE U19 B: Kouba - Karvánek, Pařízek, Vladyka (46. Fotul), Šebek - Sokol (76. Kantor), Pipek, Kopecký, Prokůpek (56. Pech) - Molek (87. Šlégr), Markovič (84. Panchártek). Dále připraven: Truhlář.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 13.10.2013 | Zdroj fotky: redakce )