FK Pardubice U-19 B

FK Pardubice U-19 B FK Pardubice U-19 B 5 : 0 (3 : 0) FK Pardubice U-19 B FK Náchod

VČ přebor dorostu U-19 2013/2014 | 5. kolo | 08.09.2013 | Stadion Na Dolíčku, Pardubice

V pátém kole pátá výhra

Vynikající start do sezóny má pardubický dorost U19 B, jenž bojuje ve Východočeském přeboru dorostu. Po pěti kolech má plný zisk 15 bodů a skóre 26:2.

FK Pardubice U19 B - FK Náchod 5:0 (3:0)

Od začátku zápasu se domácí snažili o kombinační hru s množstvím přihrávek a pohybem po celém hřišti a tak bylo jen otázkou času, kdy si vypracují nějakou brankovou příležitost. Ta přišla v 16. min., kdy se sám před brankářem Náchoda zjevil Šlégr, ale trefil jen hostujícího gólmana. Ve 20. min. Kovář hlavou vyslal do sólového úniku Molka, který po kličce gólmanovi otevřel skóre - 1:0. Ve 25. min. po přetaženém trestném kopu Fotula vrátil míč do vápna Kopecký, ale na penaltě stojící osamocený Sokol netrefil branku. Ve 32. min. Bulis po samostatné akci, kdy obešel tři hráče Náchoda zakončil svou akci podél vybíhajícího brankáře na 2:0. Poločasový výsledek 3:0 stanovil opět Molek, který na dlouhou nohu dorazil Léblův střílený centr před branku.

Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu. Ve 47. min. po pravé straně unikl Bulis a jeho centr zužitkoval střelou pod břevno Prokůpek - 4:0. V těchto fázích utkání si domácí hráči vypracovali několik slibných šancí, ale ty zústaly nevyužity vinou špatné koncovky. V 65. min. Karvánek vybojoval míč, přihrál Kovářovi a jeho centr před branku Náchoda uklidil Prokůpek a stanovil tak výsledek utkání na konečných 5:0.

Páté vítězství pardubického týmu v soutěži bylo zcela zasloužené, neboť po celé utkání byli lepším týmem a tak i po tomto kole zůstává dosud jediným neporaženým týmem. Za předvedený výkon zaslouží pochvalu celé mužstvo, zvláště pak spolehlivě hrající stoperská dvojice Pařízek a H. Kopecký.

Fakta - branky: 20. a 35. Molek, 47. a 65. Prokůpek, 32. Bulis. ŽK: 1:0 (Karvánek). Rozhodčí: Vodrážka z Pardubic (Mrázek, Louženský). Diváků: 50.

Sestava FK PCE U19 B: Truhlář - Karvánek (78. Kantor), Pařízek, H. Kopecký, Lébl (75. Vladyka) - Sokol (46. Prokůpek), Fotul, Kovář (65. Prešinský), Bulis - Šlégr, Molek (65. Svatoň). Dále připraven: Pšenička.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 08.09.2013 | Zdroj fotky: redakce )