FK Pardubice U-14

FK Pardubice U-14 FK Pardubice U-14 5 : 0 (1 : 0) FK Pardubice U-14 FK Viktoria Žižkov

Česká liga žáků U-14 2013/2014 | 1. kolo | 09.11.2013 | Stadion Ohrazenice, Pardubice

Vysoká výhra U14 nad Viktorkou Žižkov

V podzimní derniéře jsme po výborném výkonu porazili Viktorii Žižkov.

FK PARDUBICE - FK VIKTORIA ŽIŽKOV 5:0 (1:0)

Branky: 23. Nemšovský (Solil), 39. Peřina (Solil), 46. Solil (Peřina), 49. Solil (Sokol), 59. Starý (Peřina)

Sestava: Blažek – Suchochleb (45. Sytko), Outrata, Špatenka, Nemšovský (50. Pekárek) - Hofman, Starý, Solil (50. Sýkora), Úlehla (36. Slavík) – Peřina (65. Novotný, Valenta (36. Sokol)

V posledním utkání podzimní mistrovské části jsme na ohrazenické umělce přivítali soupeře z čela tabulky - Viktorii Žižkov. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání se soupeřem, který hraje kombinační fotbal a v podzimní části kromě utkání s Hradcem všechna ostatní vyhrál. Začátek utkání se nám příliš nevydařil, nedařila se nám kombinace a hrálo se více na naší půli, i když soupeře jsme do žádné šance nepustili. Asi od 20. minuty jsme převzali taktovku a soupeře jsme konečně dostali pod tlak. Vytvořili jsme si několik závarů a pološancí a šli jsme do vedení po hlavičce Patrika Nemšovského.

Do druhé půle jsme vletěli jako uragán a soupeř se nemohl dostat ze své půle. Z tlaku přicházely chyby žižkovských a naše šance, už po čtyřech minutách nás Jarda Peřina poslal do dvoubrankového vedení. Kluci hýřili aktivitou, viditelně si fotbal užívali a na náš výkon se dalo koukat. Hráli jsme stále aktivně dopředu a naše převaha byla korunována dalšími brankami. Po krásné přihrávce Jardy Peřiny zvýšil sám před golmanem Tomáš Solil a stejný hráč pak utěšenou střelou vstřelil i čtvrtý gól. U zrodu páté branky byla opět krásná přihrávka Jardy Peřiny na Martina Starého, který přehodil hostujícího golmana. Pár dalších šancí jsme ještě zahodili.

Soupeř měl jeden povedený brejk za stavu 2:0, ale do gólového konce ho nedotáhl. Jinak naše obrana pracovala spolehlivě a další šance nepřipustila. Soupeř je určitě schopen podat lepší výkon než dnes u nás, pár náznaků kombinace předvedl, ale nutno říct, že naši kluci dnes sehráli výborný zápas a moc toho Viktorce nedovolili. Jsme rádi, že dnes kluci ukázali své kvality a určitě je na čem stavět. Pochvala pro všechny kluky za skvěle zvládnutý zápas, vyzdvihnout musíme dnešní výkon Jardy Peřiny, Martina Starého, Tomáše Solila, Michala Hofmana a Vojty Špatenky. Doufejme, že vítězství bude pro kluky povzbuzením do dalšího tréninku a další práce, a na jaře se posuneme výkony zase o kousek dál.

(Autor: Kumpan Ondřej | Datum: 09.11.2013 | Zdroj fotky: Slavík Martin )