FK Pardubice U-14

FK Jablonec FK Pardubice U-14 0 : 2 (0 : 0) FK Pardubice U-14 FK Pardubice U-14

Česká liga žáků U-14 2013/2014 | 13. kolo | 02.11.2013 | ZŠ Mozartova, umělá tráva

U14 vítězně v Jablonci

Herní převahu se nám podařilo zúročit až ve druhé půli, kdy jsme konečně prolomili domácí tuhou obranu a zaslouženě zvítězili.

FK JABLONEC - FK PARDUBICE 0:2 (0:0)

Branky: 37. Solil (Peřina), 43. Valenta

Sestava: Novotný - Suchochleb (40. Pekárek), Teplý (36. Starý), Outrata (45. Sýkora), Nemšovský (36. Úlehla) - Hofman (40. Tuťálek), Sokol, Solil, Slavík - Peřina, Valenta (60. Blažek)

Předposlední utkání podzimní části jsme sehráli za nepříjemného deště a větru na umělé trávě v Jablonci. Domácí dostali v posledním kole sedm gólů v Hradci a svou hru viditelně přizpůsobili tomu, aby se to neopakovalo. Jablonečtí poctivě bránili snad ve všech lidech, přehušťovali střed hřiště, kterým se prakticky nešlo prokombinovat. Jediná cesta tedy vedla přes strany, ale i když jsme měli dostatek akcí z těchto prostorů tak místo kvalitního centru jsme se snažili pořád někoho obcházet a pořádný balon jsme do vápna nedostali. Výsledkem poločasového snažení tak bylo několik málo chabých střeleckých pokusů za vápnem a jedno nadějné přečíslení, které jsme zazdili špatnou finální přihrávkou. Jinak jsme se k pořádnému zakončení nedostali. O půli jsme si řekli jak hru zjednodušit a zefektivnit a jsme rádi, že to padlo na úrodnou půdu. Hned na začátku druhé půle posadil pěkným centrem Jarda Peřina balon na hlavu Tomáše Solila, který nás poslal do vedení. Pár minut poté David Valenta trefil pěkně z vápna přesně k tyči a v uplakaném počasí bylo zas o trochu veseleji. Jak jsme předpokládali, vstřelené branky nám trochu zjednodušili cestu do domácí kuchyně, domácí se museli přece jen více snažit hrát dopředu a měli jsme víc prostoru. Přes několik nadějných kombinací jsme ale další gól už nepřidali. V obranné fázi jsme pracovali spolehlivě, žádnou šanci jsme domácím nepovolili a tak jsme utkání dotáhli do zaslouženého vítězného konce. Kluky dnes chválíme zejména za druhou půli.

(Autor: Kumpan Ondřej | Datum: 02.11.2013 | Zdroj fotky: Slavík Martin )