FK Pardubice U-14

TJ Svitavy FK Pardubice U-14 0 : 14 (0 : 12) FK Pardubice U-14 FK Pardubice U-14

Česká liga žáků U-14 2013/2014 | 2. kolo | 17.08.2013 | Stadion Svitavy

Kanonáda U14 na úvod sezony ve Svitavách

V prvním mistrovském utkání jsme po dobrém výkonu deklasovali domácí Svitavy.

TJ SVITAVY – FK PARDUBICE 0:14 (0:12)

Branky: 2. Valenta (Úlehla), 3. Peřina (Úlehla, Slavík), 5. Valenta (Peřina), 7. Hofman, 11. Peřina, 16. Solil (Starý), 17. Sokol (Peřina), 20. Valenta (Peřina), 26. Slavík (Valenta), 28. Peřina, 30. Peřina (Valenta, Slavík), 33. Peřina (Hofman), 54. Valenta (Sokol), 65. Valenta (Kvapil)

Sestava: Novotný – Hofman (36. Kvapil), Starý (36. Nemšovský), Outrata, Nepivoda (36. Špatenka) – Slavík (55. Blažek), Sokol, Solil, Úlehla (36. Tuťálek) – Peřina (36. Sytko), Valenta

Po měsíci přípravy čekalo na kluky první mistrovské utkání v kategorii starších žáků. Na úvod jsme zajížděli na pěkný stadion do Svitav. Kluci vtrhli do zápasu jako uragán, hýřili pohybem a aktivitou a nenechali domácí vydechnout. Výsledkem toho bylo, že jsme v 11. minutě vedli již o pět branek a kluci zápas proměnili ve svoje galapředstavení. Obrázek zápasu byl po celou dobu prakticky stejný, měli jsme výraznou herní převahu a dobývali jsme domácí branku. V první půli jsme se tlačili do koncovky mnohem více a díky pohledným kombinacím i individuálním průnikům jsme si vytvořili velké množství šancí, které se nám dařilo proměňovat. Dvanáct vstřelených branek za poločas je vynikající bilance. Ve druhé půli jsme se do koncovky dostávali o poznání méně, ale dařilo se nám dobře kombinovat a na naši hru se po většinu času dalo koukat. Domácí jsme za celý zápas prakticky nenechali vystřelit na naši branku. V naší hře bylo samozřejmě spousta chyb, což je v této kategorii normální, ale to pozitivní dnes jednoznačně převažovalo. Perličkou utkání jsou dva pětigóloví střelci - Jaroslav Peřina a David Valenta. Všechny kluky chválíme za obrovskou chuť do hry, snahu o kombinační hru a fotbalovost, a solidní produktivitu.

(Autor: Kumpan Ondřej | Datum: 17.08.2013 | Zdroj fotky: Slavík Martin )