FK Pardubice U-15

MFK Trutnov FK Pardubice U-15 2 : 2 (1 : 0) FK Pardubice U-15 FK Pardubice U-15

Česká liga žáků U-15 2013/2014 | 4. kolo | 31.08.2013 | Stadion Trutnov

Naše ztráta v Trutnově

Méně síly, více klidu...pak to přijde

MFK Trutnov : FK Pardubice

Datum:            31. 8. 2012                                          hřiště:             Trutnov UMT

Výsledek:       2:2                                                        poločas:          1:0

Střelci:            52.  Machatý, 59. Hellinger

Sestava:

Letáček – Matuška (43. Jiroušek), Lněnička, Novotný, Březina – Víšek (43. Sejkora), Čuchal (36. Rek), Vašek – Kavka (36. Machatý),  Huf, Jankele (43. Hellinger)

K utkání v Trutnově jsme přistoupili velmi vážně. Věděli jsme, že nás čeká houževnatý soupeř. Proto jsme chtěli co nejdříve vstřelit branku, aby se nám hrálo lépe. I domácí by totiž museli útočit a hrál by se otevřenější fotbal.

Bohužel se to nepovedlo. Z velké územní převahy jsme vytěžili šanci až v 8´, kdy Huf střílel z 8-mi metrů do domácího gólmana po centru Víška. V 13´ se domácí dostali do zakončení. Po rohovém kopu se ujali vedení. V 15´ měl šanci Víšek. Jeho střela povedenými nůžkami skončila vedle. Ve 22´ zakončoval Jankele. Bohužel vedle. Ve 27´ dostal pěkný balon za obranu Huf. Jeho střela skončila vysoko nad. V 29´ zakončoval Kavka. Po krásném uvolnění a naběhnutí střílí levačkou z 20-ti metrů…bohužel do břevna.

Takto skončil první poločas.

Do druhé půle jsme šli s cílem sou peře co nejvíce roztáhnout do stran, abychom měli více prostoru. Soupeře jsme opět zmáčkli, ale vytoužený gól ne a ne přijít. Ve 39´ hlavičkoval Machatý. Gólová hlavička skončila však vedle. Ve 45´ unikl Huf, domácí brankář ho však vychytal. Ve 49´ střílel Machatý z malého vápna. Bohužel opět nad. V 50´ zakončoval Huf opět vysoko nad-po chytrém pase Reka. 52´ konečně jsme se dočkali. Machatý se nejlépe zorientoval v malém vápně a vyrovnává. V 54´ Zakončuje aktivní Hellinger po centru Hufa.  V 55´ pomohl domácím rozhodčí, když jasný faul v pokutovém území na Hufa neodpískal. V 58´ jsme měli další obrovskou šanci vstřelit branku. Zde Huf 2x sám před brankářem nedal. Zakončení skončilo rohovým kopem. Měli jsme 10 šancí na vstřelení branky. Nedali jsme a v 59´ si vstřelil náš Novotný vlastní branku. Bylo to po pressingu domácích a po centru z naší levé strany.  Novotnému to vyčítat nemůžeme. Společně s Lněničkou na stoperu sehráli velmi povedené utkání. V 59´ však zachránil náš tým od prohry Hellinger. Vyrovnal hlavou po parádní akci Lněničky. V 67´ mohl dát branku Rek- z nadějné pozice střílel  do domácího brankáře. V 70´ jsme mohli vstřelit další vítěznou branku. Hellinger z malého vápna trefil pouze břevno.

Slovo trenéra:

Pro nás velká ztráta. Celý zápas jsme byli lepší.I když...2x jsme prohrávali... Domácí držel skvělý Brát a i naše ,,nezkušenost? .. a zbrklost,,. Musíme si vzít ponaučení a místo síly použít hlavu. A nejlépe použít hlavu  a sílu dohromady.

Bohužel se poslední dobou nedokážeme tolik prosazovat gólově.

Příští zápas a ty další zápasy to ale prolomíme a zase budeme vyhrávat. Klukům přeji šťastné vkročení do nového školního roku a ať zvednou hlavy. Takových zápasů ještě bude…my se musíme ale koukat vpřed a užívat si dále hru, kterou milujeme.

Odkaz na foto:

(Autor: Vladimír Klenz | Datum: 01.09.2013 | Zdroj fotky: Jaromír Víšek )