FK Pardubice U-19 B

1. FC Žamberk FK Pardubice U-19 B 0 : 10 (0 : 0) FK Pardubice U-19 B FK Pardubice U-19 B

VČ přebor dorostu U-19 2013/2014 | 2. kolo | 17.08.2013 | Stadion Žamberk

Kanonáda U19 B v prvním kole

V prvním kole Východočeského přeboru dorostu zajížděla pardubický B dorost do Žamberku, kde se utkal se spojeným týmem Žamberk/Letohrad B. Hostům ale vyšel zápas náramně a hned v prvním kole si připsali desetigólovou výhru.

1. kolo

1.FC Žamberk/FK Letohrad B - FK Pardubice U19 B  0:10 (0:4)

Otěže utkání měli od úvodního hvizdu rozhodčího pevně v rukou hosté a již v 5. minutě se ujali vedení, když centr Sokola domácí stoper odhlavičkoval na velké vápno přímo na nohu H. Kopeckého a ten střelou k tyči otevřel skóre - 0:1. Ve 13 min. po akci Markoviče a Sokola dorážel do prázdné branky Fotul - 0:2. V následujících minutách hosté zahodili několik velmi dobrých příležitostí ke skórování, ale ujala se až příležitost ve 34. min., když chybnou rozehrávku domácího gólmana zachytil Markovič, přistrčil Fotulovi a ten střelou od břevna zvýšil na 0:3. Poločasový rozdíl stanovil ve 40. min. Prokůpek, který zužitkoval centr Karvánka, když domácí gólman podběhl centr a upravil na 0:4. Menší komplikace nastala ve 44. min., když rozhodčí odpískal penaltu po ruce Prokůpka ve vápně, ale domácí Procházka přestřelil branku!

Ve druhém poločasu pardubické mužstvo dominovalo ve všech herních činnostech a domácí tým se jen ztěží bráníl útočným akcím. V 61. min. Svatoň po přihrávce Pecha střelou od břevna z hranice velkého vápna upravil již na 0:5. V 64. min. po přihrávce H. Kopeckého opět Svatoň střelou k tyči 0:6, v 73. min. Šlégr po samostané akci střelou z 25 metrů k tyči upravil na 0:7. V těchto minutách domácí tým již rezignoval a soustředil se jen na obranu. V 78. min. H. Kopecký zatáhl do roho malého vápna a střelou pod břevno zvýšil na 0:8. V 82. min. Pech přihrál Šlégrovi, který z roho velkého vápna vystřelil na zadní tyč - 0:9. Na konečných 0:10 upravil v 86. min. Pech dorážkou střely H. Kopeckého, který sám před brankou nechal vyniknout domácího gólmana.

I přes vysoké vítězství však byli trenéři nepokojeni s koncovkou, neboť velmi mnoho i vyložených šancí (Prokůpek, Kopecký, Fotul, Markovič, Svatoň) ještě zůstalo nevyužitých špatným, nebo zbrklým řešením dané situace.

Fakta - branky: H. Kopecký 2, Fotul 2 Svatoň 2, Šlégr 2, Prokůpek, Pech. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Kotyza z Mladkova (Pavlas, Filip). Diváků: 50.

Sestava FK PCE U19 B: Kouba - Karvánek (60. Šlégr), Žoček, Tafel, Kaštánek (46. Kantor) - Sokol (46. Pipek), Svatoň, H. Kopecký, Prokůpek - Markovič (60. Pech), Fotul (71. Lébl).

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 19.08.2013 | Zdroj fotky: redakce FK )