FK Železný Brod FK Pardubice B 2 : 2 (1 : 1) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2013/2014 | 8. kolo | 28.09.2013 | Stadion Železný Brod

Cenná remíza rezervy na severu Čech

V sobotním dopoledni hrála pardubická rezerva na půdě nováčka soutěže v Železném Brodu. Vzhledem ke kolizi s utkáním A-týmu, se hosté museli obejít bez hráčů širšího kádru a divizní premiéru si odbyl dorostenecký brankář Matěj Kouba. Utkání na těžkém terénu nakonec skončilo remízou 2:2.

8. kolo

TJ FK ŽBS Železný Brod - FK Pardubice B 2:2 (1:1)

Hosté do zápasu vstoupili aktivněji a na měkkém terénu se jim dařila kombinační hra. Po dvaceti minutách ale domácí přidali a začali hrozit. Nejprve ve 22. minutě po trestném kopu domácích hlavičkoval J. Kordík těsně vedle. Za tři minuty na druhé straně gólman Kopal zlikvidoval hlavičku Peška. Ve 34. minutě prolétl domácí roh přes celé malé vápno až za vnější tyč pardubické branky. Ve 37. minutě při centru do vápna Konvalina přistrčil Holečka a sudí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Linka - 1:0. Minutu před přestávkou hosté zaslouženě vyrovnali, když rohový kop Poláka prodloužil hlavou Knotek a od Kopřivy se míč odrazil do branky - 1:1.
Začátek druhé půle byl hodně neurovnaný a plný nepřesností. Další šance se tak zrodila až v 59. minutě po kombinační akci hostů, ale Vágner zakončil mimo branku. Postupem času si domácí začali vytvářet drtivou převahu. Po hodině hry se po chybě Kouby hosté ubránili jen s velkou námahou. Za další dvě minuty se před hostující brankou zrodil neskutečný závar a pardubický celek neinkasoval jen dílem velkého štěstí a nepřesností domácích hráčů a akce skončila rohem. Po jeho rozehrání hosty podržel dobrým zákrokem Kouba. Následně se potvrdilo staré známé pravidlo nedáš - dostaneš. Po výkopu Kouby posunul Hron míč do levé strany na Poláka, ten ve vápně obešel protihráče a přesnou střelou po zemi otočil na 1:2! Poté pokračoval tlak domácích. Nejprve v 70. minutě po odraženém míči netrefil Hozda odkrytou branku hostů. V 74. minutě, ale hosté udělali zbytečný rohový kop, po jehož rozehrání Hlouškem přímo do branky ještě zlehka hlavou usměrnil míč J. Kordík a vyrovnal na 2:2. Domácí celek šel ale za výhrou a měl k dispozici velké množství standardních situací. V 78. minutě po trestném kopu hlavičkoval těsně vedle branky Linka. Posledních deset minut byli pardubičtí mladíci v hluboké defenzivě, ze které se nemohli dostat, ale nakonec cenný bod za remízu ubránili.

Fakta - branky: 38. Linka z pen., 74. J. Kordík - 44. Kopřiva, 66. Polák. ŽK: 3:4. Rozhodčí: Šimeček z České Kamenice (Baum, Hanousek). Delegát: Kruliš z Kolína. Diváků: 160.

Sestava FK PCE B: Kouba - Sůra, Pešek, Kopřiva, Konvalina (46. Prokopec) - Polák, Hron (80. Portyš), Jan Růžička, Vanžura - Vágner, Knotek (90. Křivka).

Jaroslav Míchal, trenér FK Pardubice B: " V utkání se soupeřem ze spodku tabulky jsme měli první čtvrthodinu hru jasně pod kontrolou. Jenže poté jsme začali dělat nepochopitelné množství individuálních chyb a ustoupili od kombinační hry, která na soupeře platila. Svůj podíl na tom měl i těžký terén a začal boj, kdo z koho až do konce zápasu. Nepříznivý stav 1:0 jsme dokázali otočit na 1:2, ale musím konstatovat, že si poté soupeř vytvořil velké množství gólových šancí a utkání tak pro nás nakonec skončilo šťastnou remízou. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 28.09.2013 | Zdroj fotky: redakce )