FK Pardubice WU-18

Loko Brno H. Heršpice FK Pardubice WU-18 2 : 1 (2 : 1) FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18

1. liga dorostenek 2022/2023 | 12. kolo | 27.11.2022 | TCM Sladovnická, UMT

Poslední podzimní utkání dorostenek

První adventní neděle byla ve znamení posledního podzimního utkání ligy dorostenek, které jsme odehráli v Brně. Lokomotiva se pyšnila čerstvými skalpy Slovácka a Sparty, přesto jsme jeli do Brna s tím, že chceme navázat na domácí výkon proti Baníku.

12. kolo 1. ligy dorostenek, 27. 11. 2022, hř. Brno - TCM Sladovnická, UMT

LOKOMOTIVA BRNO HORNÍ HERŠPICE - FK PARDUBICE 2:1 (2:1)
Branky: 11. Poláčková, 24. Knoflíčková - 43. Ledvinková

Bez karet.
Rozhodčí: Soukupová, Suchá, Špidlíková

Sestava: Melounová - Ptaszeková, Friedrichová, Smejkalová, Nechvílová, Zikmundová, Koblížková, Vamberová (81. A.Kožíšková), Mikulecká, Ledvinková, Hlaváčová

Martin Macháček (trenér FK Pardubice): Od první minuty se hrál rychlý a pro diváky zajímavý fotbal. Hned po rozehrání jsme se dostali po levé straně do pokutového území, centr Verči Hlaváčové se nepodařilo Nikče Ledvinkové z malého vápna v tísni zamířit mezi dvě tyče.
První slabší chvilku jsme si vybrali v 11. minutě, když jsme nechali zakončovat na malém vápně úplně osamocenou Poláčkovou a Brno šlo do vedení 1:0. O dvě minuty později jsme rozehrávali z hranice velkého vápna přímý kop, ale střelu Máji Zikmundové srazila hráčka ve zdi a pro míč si pohodlně došla domácí brankařka. V 17. minutě zakončovala Verča Hlaváčová těsně vedle pravé tyče po samostatné akci. Ve 21. minutě úspěšně zasahovala Eliška Melounová a střelu z bezprostřední vzdálenosti z pravé strany vyrazila na roh.
Druhá slabší chvilka nás zastihla ve 24. minutě, když naši nepřesnou rozehrávku zachytily domácí hráčky a po následné střele na zadní tyč šly do dvoubrankového vedení. Ve 35. minutě zakončovala Verča Hlaváčová z hranice pokutového kopu pouze do brankařky.
Zaslouženého snížení jsme se dočkali dvě minuty před poločasem, když z pravé strany centrovala Týna Mikulecká a v prostoru malého vápna se nejlépe zorientovala Nikča Ledvinková a poslala míč s přehledem do sítě.

První čtyři minuty z druhého poločasu jsme domácím téměř nepůjčili míč, byli jsme aktivní v napadání, dařila se stejně jako v prvním dějství kombinace, z čehož pramenila naše velká šance v 50. minutě, když Verča Hlaváčová, sice z mírného úhlu, ale v dobré pozici, střílela po zemi na přední tyč, kde byla připravená domácí brankařka. V 52. minutě se již probrali domácí a dali o sobě vědět nebezpečnou akcí středem hřiště, ale střela podél vybíhající Elišky Melounové těsně minula levou tyč. V 56. minutě mířila Maruška Koblížková z 25 metrů vedle. V rozmezí mezi 70. až 72. minutou jsme zahrávali dva rohové kopy. Po tom druhém se zrodila další naše velká šance, když letící míč trefila Nikča Ledvinková z voleje a její střela těsně minula pravou tyč. V 76. minutě se dostali po dlouhé době k zakončení domácí, ale střelu z levé strany Eliška Melounová chytla. V 81. minutě šla do hry Andul Kožíšková a první kontakt s míčem mohl být gólový, ale její střela z úhlu byla zblokována na roh. Z následného rohu jsme se dostali také k zakončení, ale střela Maky Friedrichové z vápna šla těsně nad. Ani závar před brankou v 86. minutě nevedl ke kýženému vyrovnání. Brno své těsné vedení ubránilo a tak výsledek 2:1 byl zároveň konečným.

Touha po vyrovnání byla velká, ale projevila se opět naše největší slabina a to je proměňování vyložených šancí. Byli jsme několikrát blízko, ale potřebný klid v zakončení nás stál body. Přechodovou fázi jsme řešili kombinačně, oproti domácím, kteří spíš spoléhali na dlouhé nákopy. Holky zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru, za nasazení a bojovnost, dokázaly držet krok s kvalitním soupeřem, který je na druhém místě ligy, a to je určitě povzbuzující do jarní části a dnes určitě platilo, "to nejlepší na konec.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 03.01.2023 | Zdroj fotky: Vladimír Bidlo )