FK Pardubice WU-18

ABC Braník FK Pardubice WU-18 2 : 3 (2 : 2) FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18

Pohár dorostenek 2022/2023 | 1. kolo | 28.09.2022 | hřiště Praha 4, Braník

Dorostenky v Poháru postoupily do čtvrtfinále

Ve sváteční středu 28. září jsme odehráli utkání 1. kola Poháru dorostenek v Praze na hřišti ABC Braník. Bohužel kvalitu utkání poznamenal těžký terén, který byl téměř na hranici regulérnosti.

Pohár dorostenek 1. kolo, 28. 9. 2022, hř. Praha - Braník

ABC Braník fotbal - FK PARDUBICE 2:3 (2:2)

Branky: 1., 28. Doležalová - 8. Koblížková, 20. Hlaváčová, 62. Melounová

ŽK 0:1
Rozhodčí: Irak, Fiala, Mahel

Sestava: Melounová - Kubištová (46. Vrabcová), Koblížková, Fišerová (64. Friedrichová), Zikmundová, Burešová (73. Smejkalová), Vamberová, Hladová (46. Mandelíková), Nechvílová (46. Müllerová), Hlaváčová, Ptaszeková (66. Kožíšková)

Martin Macháček (trenér FK Pardubice): Do této bahenní bitvy vstoupily lépe domácí hráčky, když hned po rozehrání zaskočily naše hráčky a po úvodním dlouhém nákopu a přihrávce do vápna se ujaly vedení 1:0. Nám se podařilo poměrně brzo vyrovnat Maruškou Koblížkovou a v 9. minutě bylo skóre srovnané - 1:1. Trvalo nám čtvrt hodiny, než jsme si na těžký terén zvykli. Začali jsme opticky získávat navrch a bylo otázkou času, kdy se nám podaří dotlačit do sítě další gól. Dobře chytající domácí brankářka však byla proti. Až ve 21. minutě se ji podařilo prostřelit Verči Hlaváčové. V době, kdy jsme kontrolovali hru, přišla chyba v rozehrávce od Elišky Melounové a domácí srovnali na 2:2.
Ve druhém dějství se už hrálo jen na polovině Braníku, ale holky zvyklé kombinovat a hrát bojovaly víc s terénem, než se soupeřem. Branka visela doslova ve vzduchu, ale rozhodující klid při zakončení chyběl a domácí brankářka i nadále čarovala. Na třetí branku jsme tak čekali do 63. minuty, když se z bezprostřední blízkosti trefila, druhý poločas hrající v poli, Eliška Melounová. Další šance, kterých bylo víc než dost, zůstaly nevyužity a vítězstvím 2:3 jsme si zajistili postup do 2. kola Poháru.
Po sportovní stránce se toto utkání těžko hodnotí, díky nekvalitnímu terénu nás postup do druhého kola sice těší, ale stál hodně sil a daleko nejdůležitější je, že nedošlo na tomto terénu k žádnému zranění. Doufejme, že nám síly nebudou chybět na Spartě, kde hrajeme už tento víkend.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 11.10.2022 | Zdroj fotky: FK Pardubice )