SK VTJ Rapid Liberec FK Pardubice B 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2013/2014 | 4. kolo | 31.08.2013 |

Zbytečná ztráta rezervy v Liberci

Ve čtvrtém kole divize zajížděla pardubický rezerva do Liberce, kde se utkala s týmem nováčka Rapidu Liberec. Je však velmi zarážející na jakém hřišti se tam hraje čtvrtá nejvyšší republiková soutěž. Kromě malého a hrbolatého hřiště, malých kabin a absolutně nefotbalového prostředí v areálu kasáren se k tomu přidala nakopávaná a nahazována domácího celku a tak to mělo s fotbalem pramálo společného. Když se k tomu přidala neschopnost hostů vytvořit si tlak a šance, tak výsledkem toho byla těsná, ale naprosto zbytečná prohra 1:0 po náhodné akci ze začátku druhé půle...

4. kolo

SK VTJ Rapid Liberec - FK Pardubice B 1:0 (0:0)

První šanci měli hosté ve čtvrté minutě, kdy zahrával z pravé strany přímý kop Fousek a orazítkoval pravou tyč domácí branky. Bohužel to bylo po zbytek poločasu jediné ohrožení domácí branky, neboť poté se buď nehrálo a míč byl stále mimo hrací plochu, nebo se hrála vinou domácích vysoká nakopávaná. Další silnou zbraní Rapidu bylo házení dlouhých autů před branku Halamou prakticky již od poloviny hřiště, což se však pardubickým dařilo s námahou odvracet. Hosté se snažili dát míč na zem a kombinovat, ovšem na malém hřišti to byl samý souboj a s fotbalem to mělo pramálo společného.
Na začátku druhé půle hned ve 46. minutě po centru Peška trefil T. Kakrda hlavou břevno, ale následně ztratil na půlce zbytečně míč Fousek, domácí podnikli rychlou akci na jejímž konči byla náhodná střela Kozla, jenž prostřelil skákavou střelou Ptáčka - 1:0. Stejný hráč zahrozil v 57. minutě, ale Ptáček vyrazil. Hosté se snažili dobývat branku domácích, ale vzhledem k úporné obraně se to nedařilo. Náznaky šancí tam byli ovšem nepřesné centry, či střely k vyrovnání vést nemohly. V 74. minutě po rohovém kopu hlavičkoval osamocený Poživil a Ptáček opět bravurně míč vytáhl z pod břevna na branku. Závěrečný tlak hostí byl spíše platonický, neboť vinou nepřesností si vyloženou šanci nevypracovali a z pod Ještědu odjíždějí překvapivě s prázdnou, ačkoliv herní kvalita domácího týmu byla tak na úroveň Krajského přeboru...

Fakta - branka: 47. Kozel. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Slavíček z Hradce Králové (Moník, Tryzna). Delegát: Říha z Teplic. Diváků: 100.

Sestava FK PCE B: Ptáček - Jan Růžička, Šejvl, Kopřiva, Pešek (80. Knotek) - Polák, Sůra (56. Vágner), Fousek, V. Kakrda - Janecký, T. Kakrda (84. Vanžura).

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 01.09.2013 | Zdroj fotky: redakce )